Предмет: Химия,
автор: masasuheckaa27
Під час нагрівання метанолу масою 2,4 г і етанової кислоти масою 3,6 г отримали естер метилетаноат (метилацетат) масою 3,7 г. Визначте вихід естеру
Ответы
Автор ответа:
17
CH3COOH + CH3OH = CH3COOCH3 + H2O
3.6 г 2,4 г 3,7 г
Кількість речовини метанолу = 2,4/32 = 0,075 моль
Кількість речовини етанової кислоти = 3,6/60 = 0,06 моль
Кількість речовини метилетаноату на виході згідно з розрахунками (теоретичний) = 0,06 моль (рахуємо по мінімуму)
Тобто теоретично мало б бути 0,06 * 74 = 4,44 г
А у нас вийшло згідно з умовою 3,7 г
Вихід естеру = 3,7/4,44 * 100% = 83%
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Українська література,
автор: Apollon71
Предмет: Українська література,
автор: Sasha2012Sasha
Предмет: Математика,
автор: svetlanakozel