Предмет: История, автор: Cyxaryk

Ответьте на вопросы

- На какие государства была поделена Македонская держава после смерти Александра Македонского?

- Какая культура была взята за основу на бывшей территории Македонской державы? (приведите примеры).

- Выпишите определение понятия эллинизм.

- Кто основал город Александрия и разместил места будущих площадей улиц и храмов?

- Какое основное назначение имел Фаросский маяк?

- Какие товары привозили в Александрийский порт? Какие товары вывозили из Александрии?

- Какое основное назначение имел Александрийский музей?

- Какие науки изучали в Александрийском музее? (приведите примеры).

- Можно ли назвать Александрию научным и культурным центром своего времени? Почему?


Даю 40 баллов​

Ответы

Автор ответа: esmerkulieva
5

Ответ:

1. На сирийское, египетское, македонское гос-ва

2.греческая культура

3.Эллинизм — культура, зародившаяся в результате территориальных завоеваний Александра Македонского

4.Сам Александр основал город Александрия,

Улицы и площади Александрии были построены по единому плану, её улицы пересекались под прямыми углами.

5.маяк на острове Фарос около египетского города Александрии, одно из семи чудес света.

6.Вывозили - папирус,льняные ткани,зерно,слоновые кости. Привозили - масла,финики, вино,масла.

7.Александрийский Музей исследовательский, учебный и культурный центр. Основан в начале III в. до н. э. при первых Птолемеях по инициативе Деметрия Фалерского, находился на государственном обеспечении.

8.Учёные, принятые в сотрудники мусейона, занимались натурфилософией, математикой, астрономией, географией, медициной, теорией музыки, лингвистикой и другими науками.

9.Александрия как научный центр. Во времена Птолемеев ( 305-30 гг. до н. э. ) она стала столицей Египта и центром эллинистической культуры, средоточием знаменитых ученых и писателей целой эпохи (александрийской) .

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Mandragor

Придумайте заголовок та допишіть твір Іноді вона не жувала, а лежала, підібгавши ноги, і, вгледівши кривдників, одверталася чи навіть заплющувала очі й удавала, що спить. Тоді навіть найвправнішим передражнювачам не вдавалося витягнути з неї ні звуку. Хлопці, розсердившися на таку неувагу, кричали: «Манька! Манька!» — і показували язики. Почувши своє ім'я, тварина трохи здригалась і швидко обдивлялася весь гурт, а далі знов заплющувала очі й усі подальші спроби викликати її зацікавленість зневажала. Увечері, у постелі, я уявляв козу саму обіч дороги в місячному сяйві і в цілковитій тиші. Я розумів, що в неї десь має бути хазяїн, який забирає її на ніч додому,— та все одно серце мені щеміло. І ось одного такого вечора я вирішив визволити козу з рабства. Коли до мене зайшли друзі, щоб разом іти на річку, план визволення кози був уже готовий. Пройшовши з усіма півдороги, я сказав, що забув удома надувний рятівний круг, без якого мені купатися не дозволялося. При свідках я одв'язувати козу не хотів, боячись, що цей мій душевний порух викличе кепкування товаришів. Я побіг додому, вхопив свій рятівний круг і пішов назад, наперед тішачись і вимальовуючи в уяві вдячні погляди приреченої на постійне кружляння навколо свого кілочка безсловесної тварини. Вона і уявити не могла, яка приємна несподіванка на неї чекає. Коза не змінила своєї набутої життєвим досвідом поведінки і тоді, коли я підійшов упритул. Тепер я розумію: вона була набагато хитріша за мене й не така вже зобиджена долею, як уявлялося мені — довірливому й наївному. Підтримуючи однією рукою круг, щоб він не зсунувся, я другою спробував розв'язати вузол на кілку — до кози наближатись я побоювався. Потім здогадався, що вирвати його із землі буде значно простіше. Козу зацікавили мої дії, і вона спідлоба позирала на мене

Предмет: Алгебра, автор: lina395