Предмет: Химия, автор: savinaanna200396

Яка маса осаду утвориться під час реакції магній сульфату масою 12 г з натрій карбонатом масою 5.3 г 2 балла

Ответы

Автор ответа: hoholkitya
0

Ответ:

Дано:

m(MgSO4)=12г

m(Na2Co3)= 5,3г

m(MgCO3)-?

Решение:

MgSO4+ Na2CO3-> MgCO3+Na2SO4

1) n(MgSO4)=12г/120г/моль= 0,1 моль

n(Na2CO3)=5,3г/ 106 г/моль= 0,05 моль

2) Стехиометрические отношения:

0,1/1>0,05/1

Значит MgSO4 - избыток

Расчет ведём по Na2CO3

3) n(MgCO3)=n(Na2CO3)= 0,05 моль

4) m(MgCO3)= 0,05 моль*84 г/моль= 4,2 г

Ответ: m(MgCO3) = 4,2 г

Объяснение:

Похожие вопросы