Предмет: История, автор: skripachmuzik

Уявіть собі диспут у середньовічному університеті. Напишіть короткий твір про цю подію, обравши для теми диспуту, одну з відомих вам подій Середньовіччя.

Ответы

Автор ответа: myroniukiryna
35

Диспут або схоластична суперечка – це формалізована процедура дебатів у середньовічному університеті, є однією з ознак інтелектуального життя в домодерній Європі. Цей риторичний стиль, побудований на основі сократичного та арістотелівського методів аргументації, був удосконалений у монастирях раннього середньовіччя та піднявся на чільне місце в епоху Відродження 12 століття. Суворі правила регулювали суперечки, і вона стала кращим методом викладання в рамках університетської навчальної програми і за її межами. Диспут став відмітною ознакою християнських інтелектуальних нападів на євреїв та іудаїзм, спочатку як літературний жанр, а потім у публічних дебатах, таких як Талмудський процес 1240 року та Барселонський диспут 1263 р.  

Тема мого диспуту «95 тез Мартіна Лютера». Я підтримую його ідеї, які сколихнули середньовічний світ, а мій опонент мені заперечує. Ось, що як я розпочну свій диспут:

«З плином історії, Ви побачите, що саме Мартін - одна з найвпливовіших постатей нашого часу. Його ідеї кидають виклик католицькій церкві та розпочинають новий період у нашому житті – протестантську реформацію. Біблія є центральним джерелом релігійного авторитету і спасіння досягається через віру, а не вчинки. Так, Лютер суперечлива фігура. У мене є для цього аргументи. Але, спершу, заперечте те, що я Вам сказав».

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Helen2020

Помогите пожалуйста!!! Прошу что сможите!!!   

Задание:

Прочитайте текст. Выпишите любые 8 наречий.

Текст:

Если мы вдумаемся в слова ХОРОШО, КРАСИВО, ЧИСТО, УМЕЛО, ЛОВКО, БЫСТРО и т. д., то прежде всего заметим, что и в них как в глаголе и в прилагательном, изображены не предметы, а признаки. Признаки эти, понятно, те же самые, что и в прилагательных ХОРОШИЙ, КРАСИВЫЙ, ЧИСТЫЙ, УМЕЛЫЙ и т. д. Однако в наречиях они представляются нам не совсем так, как в прилагательных. В прилагательных они принадлежат предметам, в наречии же - чему-то такому, что высказано о предмете.

Задание:

1. Определите стиль речи.

2. Какие, с вашей точки зрения, признаки, перечисленные ниже, характерны для данного стиля? (Выпишите номера ответов)

признаки ________________ стиля речи:

1) задача стиля - нарисовать картину, выразить свое отношение к изображаемому; 2)

используется в журналах, газетах в передачах радио и телевиденья, в выступлениях на митингах; 3) доказательность, логичность изложения; 4) наличной терминологии; 5) наличие эмоционально окрашенных слов; 6) широкое исполнение изобразительно-выразительных средств языка.