Предмет: Українська мова, автор: polino4ka1712

Напишіть твір роздум на тему : "Чи можна дозволити собі говорити не правду ?"

Ответы

Автор ответа: mavka56
1

Відповідь:

Правда — те, що відповідає дійсності, істина, впевненість.

    Здавна повелося на українській землі: проводжаючи сина в далеку дорогу, мати благословляла його       і бажала здоров'я, щасливої дороги, пам'яті про рідний край, і зичила ніколи не розминатися з       правдою в житті. Здоров'я, щастя, правда, любов до матері й рідної країни — найсвятіші моральні        істини для всіх людей на землі.

    Правдива людина — кажуть про того, хто живе за правдою, і то найвища йому оцінка.

           Цікаво, що слово правда утворилося за допомогою суфікса -вд-а, який використовувався на     позначення абстрактних понять, від слова правъ з праслов'янської мови, яке мало первісне значення     передній, перший, рівний, істинний. А якщо зазирнути ще більше в глибину віків, то можна побачити     частину слова пра-, яка і досі зустрічається в слові прадід і вказує на давність чого-небудь.

Усіх нас з дитинства вчили, що брехати недобре. Але чому, докладно й не пояснили. Що таке чесність і чому вона так високо цінується – я довго роздумував над цим. І зрозумів, що коли люди брешуть, у них на це бувають різні причини, іноді навіть поважні. А якщо людина може дозволити собі бути чесним, значить, йому нема чого соромитися своїх вчинків або думок.

Чесна людина завжди викликає повагу, а головне – довіру. Напевно, тому чесність як риса характеру дуже цінується. Адже якщо ми вважаємо людину чесною, ми можемо покластися на її слово, з нею легко і приємно дружити, вести справи. Також можна бути впевненим, що її ставлення до нас щире, що вона думає те, що говорить. І поза очі не стане розповідати про нас гидоту.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: zyufe
Предмет: История, автор: АртурЯма