Розчинення речовин-
Ответы
Розчини можуть мати різний склад. Від обмеженою розчинністю речовини його концентрацією в розчині, до необмежено змішуються речовин, наприклад етанол і вода.
При розчиненні твердих речовин і газів в рідинах для кожної пари розчинена речовина - розчинник існує межа змішування, яка характеризує розчинність речовини.
розчинність речовини в розчиннику кількісно визначається складом утвореного ними насиченого розчину
насичений розчин - це такий розчин, при додаванні в який порції речовини, що розчиняється воно вже більше не переходить в розчин, а його вміст у розчині одно розчинності цієї речовини
Таким чином, насичений розчин знаходиться в контакті з надлишком речовини, що розчиняється у вигляді другої фази (осаду).
Кожна речовина має індивідуальної розчинність в кожному розчиннику. Розчинність речовин залежить від температури. Так наприклад, в рідких розчинниках, при підвищенні температури, розчинність твердих речовин, як правило, зростає, а розчинність газів знижується. На розчинність газів, сильний вплив чинить тиск: при підвищенні тиску розчинність газів зростає.
ненасиченийрозчин - це такий розчин, в якому вміст розчиненого речовини менше розчинності цієї речовини
пересичений розчин - це такий розчин, в якому вміст розчиненого речовини перевищує розчинність цієї речовини
Пересичені розчини, в більшій чи меншій мірі неустойчеви (метастабільних). Наприклад, якщо в пересичений розчин ввести «затравки» - кристалик твердого речовини, що розчиняється, надмірне (в порівнянні з насиченим розчином) кількість цієї речовини випаде в осад і утворюється насичений розчин.
Розчинність речовин залежить від температури, тому судження про насиченість розчину певною мірою щодо температури. Так, якщо при більш низькій температурі, розчин вважається насиченим, а з підвищенням температури, може стати ненасиченим.
Концентрація (концентрація - це відношення неоднотипних величин; частка - це відношення однотипних величин) розчиненої речовини в розчині може бути виражена декількома способами