Предмет: Литература, автор: yagooo

Боротьба Орвелла з тоталітарним режимом

Ответы

Автор ответа: maxlidaivanova
2

Відповідь:

На фоні розповсюдження тоталітарних режимів у світі після революцій, світові автори починають приділяти багато уваги висвітленню ненормальності цих режимів та закликають до боротьби з ними. Особливу роль у цій боротьбі займає твір британського письменника Джорджа Орвелла.   Завершений в 1948 році, найвідоміший роман-антиутопія «1984», вперше публікується в 1949 році та стає популярним в усьому світі.

Роман «1984» надзвичайно атмосферний. Головним у ньому є не сюжет, адже на початку твору відразу висвітлюється каліцтво і убогість режиму диктатури. Важкий, пронизаний сумом та безвихіддю роман ілюструє боротьбу людини з системою. Боротьбу, в якій кожен індивід приречений на поразку. Орвеллу вдалося змалювати жорсткий тоталітарний режим, вказавши на місце людини в ньому та проілюструвати всю безперспективність боротьби.

Орвелл у романі розповідає історію Вінстона Сміта і його деградацію під впливом тоталітарного режиму. Характер, принципи, воля та мораль героя ламається представниками диктаторського режиму. Він відрікається від своїх поглядів, думок, моралі, любові до своєї дівчини після фізичного та психологічного насилля з боку каральними органами влади. Вінстон Сміт повністю переймає погляди та ідеологію правлячого диктаторського режиму.

«1984» є найвідомішою і найцитованішою антиутопією у літературі. Проте він здійснив значний вплив і на саму англійську мову. Його термінологія й автор стали специфічними термінами при обговоренні питання приватності і державної безпеки. Так, термін «орвелліанство» став описувати дії або організації, що нагадують про тоталітарне суспільство, змальоване у романі.

Деякий час роман «1984» сприймався настільки революційно і здавався настільки політично небезпечним, що був заборонений деякими бібліотеками Сполучених Штатів, не кажучи вже про тоталітарні режими.

Орвелл описує насильницький режим у своєму романі, використовуючи приклади з тоталітарного режиму Сталіна в Радянському Союзі та інших тоталітарних режимів тих часів.  Автор намагається чесно додумати до кінця ідею комунізму і проявити її всебічну ненормальність. Він бачить головну проблему тоталітарних країн в абсолютизації ідеї, привласненні її державою і примусовому розчиненні людини в державі.

Тоталітарна влада, описана Орвеллом в «1984», позбавила людей повноцінного життя, забрала їх свободу і суб`єктність, спираючись на «єдино вірну» ідеологію.  

Таким чином, висвітлення Орвеллом спотворення державності та людяності ідеологічною диктатурою, допомагає у боротьбі з тоталітарними режимами, привертає більше уваги до питань тоталітаризму і сприяє розвитку антиутопічного руху.  

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Arsen96

Переведите на английский этот текст плиз:

 

В прошлом году я посетил Третьяковскую галерею - музей русского дореволюционного и советского изобразительного искусства. В этом музее помещена большая коллекция картин, а также икон, собранная Павлом Михайловичем Третьяковым. Особенно запомнились картины Васнецова и Сурикова. Меня поразил необычайный колорит и жизненность этих произведений искусства. Например, при просмотре картины Левитана появляется желание на некоторое время перенестись в тем места, которые изображены на полотне, вдохнуть свежий воздух, благоухание сосновой смолы и алой земляники. Пейзаж кажется волшебным видением. Лунный свет озаряет зеленую лужайку серебристым светом, отражая в речной глади жемчужные звезды. Можно заметить, что яркий солнечный свет утренний и свет заходящего солнца дают совершенно разные оттенки деревьям, озерам, траве и всему, что нас окружает. На полотнах художника оживает все, от дождя, моросящего над просекой, до маленького бархатистого гриба, который прячется в травке, залитой летними лучами жгучего солнца. Если внимательно присмотреться, то можно увидеть среди хрустально-чистой воды и мягких водорослей, игру шустрых рыбок и суетливых водомерок. Теплую ноту в пейзажи вносит незримое присутствие человека. Картины Левитана показывают всю красоту, очарование русской природы, скрывают в себе множество тайн, теплоты и доброты. Талантливый художник хотел, чтобы люди любили и охраняли зеленый мир.