Предмет: Химия,
автор: bonessaemelianovna
В реакцію обміну вступив кальцій гідроксид кількістю речовини 0,5 моль з надлишком ортофосфатної кислоти. Яка маса і кількість речовини кальцій ортофосфату утворилась?
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль
m[Ca₃(PO₄)₂]=49,6г.
Объяснение:
n[Ca(OH)₂]=0,5моль
------------------------------
n[Ca₃(PO₄)₂]-?
m[Ca₃(PO₄)₂]-?
Рішення:
1. Запишемо рівняння реакції взаємодії гідроксиду кальцію з фосфорною кислотою:
3Ca(OH)₂+2H₃PO₄=Ca₃(PO₄)₂+6H₂O
а) за рівнянням реакції кількість речовини:
n[Ca(OH)₂]=3моль n[Ca₃(PO₄)₂]=1моль
б) за умовою задачі кількість речовини:
n₁[Ca(OH)₂]=0,5моль n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль
4. Визначимо молярну масу кальцій ортофосфату:
M[Са₃(РО₄)₂]=3х40+2[(31+(16x4)=120+62+128=310 г./моль
5. Визначимо масу кальцій ортофосфату кількістю речовини 0,16 моль:
m[Ca₃(PO₄)₂]=n₁[Ca₃(PO₄)₂]×M[Са₃(РО₄)₂]=0,16моль×310 г./моль=49,6г.
6. Відповідь:
Кількість речовини кальцій ортофосфату n₁[Ca₃(PO₄)₂]=0,16моль і маса 49,6г.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: sevatar
Предмет: Русский язык,
автор: Арина1111
Предмет: Русский язык,
автор: darya2001
Предмет: Математика,
автор: Tghgf
Предмет: Алгебра,
автор: AORUGPV