1. Грає сонце промінцями, білий сніг стає струмками, і співаючи струмки шлях знаходять до ріки. (M. Стельмах.) 2. Виблискувала в лузі річка і звиваючись губилася в зелених шатах надбережного гаю. (А. Шиян.) 3. Блакитний час прикинувшись водою тече в піщаних, чистих берегах. (Є. Гуцало.) 4. Веслує літо в хмарну обологу по заводях просмоленим човном, і натомивши у мандрівці ноги лягає день спочити за горбом. (Є. Гуцало.) 5. Сонях дістав із грудей золотаве, задимлене серце і закохавшись у ластівку ластівці віддає. (Є. Гуцало.) 6. Іван з жахом побачив, як виткнувшись з-за галузок застряли головами бородаті цапи. (М. Коцюбинський.) 7. Зозуля не тільки кує, а захопившись ще й хававкає. (О. Донченко.) 8. Про журавлів ти більше не співала, а серцем відчуваючи грозу хапливим рухом крадькома втирала солону, теплу і гірку сльозу. (JI. Дмитерко.)
Ответы
1. Грає сонце промінцями, білий сніг стає струмками, і, співаючи, струмки шлях знаходять до ріки. (M. Стельмах.)
2. Виблискувала в лузі річка і, звиваючись, губилася в зелених шатах надбережного гаю. (А. Шиян.)
3. Блакитний час, прикинувшись водою, тече в піщаних, чистих берегах. (Є. Гуцало.)
4. Веслує літо в хмарну обологу по заводях просмоленим човном, і, натомивши у мандрівці ноги, лягає день спочити за горбом. (Є. Гуцало.) 5. Сонях дістав із грудей золотаве, задимлене серце і, закохавшись у ластівку, ластівці віддає. (Є. Гуцало.)
6. Іван з жахом побачив, як, виткнувшись з-за галузок, застряли головами бородаті цапи. (М. Коцюбинський.)
7. Зозуля не тільки кує, а, захопившись, ще й хававкає. (О. Донченко.)
8. Про журавлів ти більше не співала, а, серцем відчуваючи грозу, хапливим рухом крадькома втирала солону, теплу і гірку сльозу. (JI. Дмитерко.)
__
**Відокремлені обставини, виражені дієприслівниками та дієприслівниковими зворотами