Предмет: Химия,
автор: antonenkoradion25
Який об єм вуглекислого газу виділиться під час спалювання етану у кисні об ємом 12л?
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:
V (CO2) = 6,8 л
Пояснення:
Дано:
V ( O2 ) = 12л
Знайти:
V ( CO2 ) - ?
Рішення:
1) Запишемо рівняння реакції:
2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O;
Співвідношення коефіцієнтів 7 (O2): 4 (CO2), тобто об'єм кисню треба поділити на сім та помножити на чотири:
2) За законом Авогадро молі різних газів (при н.у.) займають однаковий об'єм;
Тобто якщо у нас виходячи з рівняння співвідношення газів дорівнює сім до чотирьох, треба 12 поділити на 7 та помножити на 4:
V ( CO2 ) = 12 / 7 = 1,714 x 4 = 6,8 л.
----------------------------------------------------------------------
Можна перевірити це перейшовши з об'єму на кількість речовини:
1) Переводимо об'єм кисню в кількість речовини, за формулою:
n = V / Vm
n = 12 / 22,4 = 0,535моль;
2) Треба спочатку кількість речовини поділити на 7 та помнижити на 4:
0,535 / 7 = 0,076 x 4 = 0,305 моль
3) Переводимо кількість речовини в об'єм, за формулою:
V = n x Vm
V = 0,305 x 22,4 = 6,8 л
(Закон Авогадро працює тільки з газами)
( Vm - молярний об'єм - стала величина, котра дорівнює 22,4 л/моль )
( V - об'єм ( л )
Vm - молярний об'єм ( 22,4 л/моль )
n - кількість речовини ( моль ) )
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: kpasotka
Предмет: Русский язык,
автор: Полина555
Предмет: Українська мова,
автор: магьер
Предмет: Математика,
автор: исламсила
Предмет: Математика,
автор: Bxbgsjdycudjdjsgshd