Скласти твір-опис дій на основі власних спостережень у хужньому стилі "Як виготовити писанку"
Ответы
На Гуцульщині є незвичайний музей, де зібрані писанки. За давніми народними повір’ями, писанка – символ весняного пробудження природи, сприяє добробуту, багатому врожаю.
Писанкарство – один з найдавніших і найцікавіших видів творчості українського народу. В експозиції музею “Писанка” є роботи талановитої художниці Марії Боледзюк. На писанках майстрині – чудо-олені, казкові птахи, риби, квітне свячена верба. Все зображено найрізноманітнішими фарбами: червоною, жовтою, зеленою. Кожен штрих точно передає почуття любові до рідної природи.
Погляд зупиняється на писанці із зображенням осяяної яскравим світлом бані церкви з написом “Христос Воскрес!” Малюнок обрамлений безкінечним і безвічним, як світ, орнаментом гуцульських візерунків.
Мініатюра народної художниці приваблює самобутністю, чистотою кольорів, складністю малюнків.
Завдяки таким чарівницям як Марія Боледзюк писанкарство не піде у небуття, а дивуватиме фантазією не одне покоління українців.
Для тих, хто не хоче довго гаяти час, то можна розмальовувати зварені яйця, які ви збираєтесь освятити. Єдине, що свої писанки потім треба буде розбивати. Але такі саморобні оригінальні писанки стануть справжньою окрасою великоднього кошика.
Якщо ви все ж вирішили видувати яйце, то його після цього треба просушити та дірку потім заробити воском.
Цілісність шкарлупки не має бути порушена, окрім зробленого для видування отвору чи двох отворів.
Коли Ви визначитесь з малюнком, який хочете нанести на яйці, то на шкарлупці треба провести три лінії й сегментувати яйце на сектори, в яких ви будете далі малювати.