Яку масу бутадієну можна добути із 220 кг бутену, що містить 2% домішок?
Ответы
Ответ:
m(C₄H₆)=207,9кг.
Объяснение:
Дано:
m(технич.C₄H₈)=220кг.
ω%(домiшок)=2%
---------------------------------------------
m(C₃H₆)-?
Рішення:
1. Визначимо масу домішок:
m(домішок)= ω%(домішок)× m(технич.C₄H₈)÷100%
m(домішок)= 2% ×220кг.÷100%=4,4кг.
2. Визначимо масу чистого бутену:
m(C₄H₈ )= m(технич.C₄H₈)-m(домішок)
m(C₄H₈)=220кг.-4,4кг.=215,6кг.
3. Визначимо молярну масу бутену:
M(C₄H₈)=48+8=56кг./кмоль
4. Визначимо кількість речовини бутену в 215,6кг.:
n₁(C₄H₈)=m(C₄H₈)÷M(C₄H₈)=215,6кг.÷56кг./кмоль=3,85кмоль
3. Запишемо рівняння реакції:
CH₂=CH—CH₂—CH₃ → CH₂=CH—CH=CH₂ + Н₂
а) за рівнянням реакції кількість речовини:
n(C₄H₈)=1моль n(C₄H₆)=1моль
б) за умовою задачі кількість речовини:
n₁(C₄H₈)=3,85кмоль n₁(C₄H₆)=3,85кмоль
4. Визначимо молярну масу бутадієну:
M(C₄H₆)=48+6=54кг./кмоль
5. Визначимо масу бутадієну кількістю речовини 3,85кмоль:
m(C₄H₆)=n₁(C₄H₆)×M(C₄H₆)
m(C₄H₆)=3,85кмоль×54кг./кмоль=207,9кг.
6. Відповідь: із 220 кг бутену, що містить 2% домішок, можна добути 207,9кг. бутадієну