Цілісна характеристика образу Тараса Бульби
Ответы
Ответ:
Образ хороброго воїна та козацького полковника, Тараса Бульби в повісті М.В. Гоголя – це втілення всіх кращих якостей, які притаманні головному героєві повісті.
Тарас Бульба – це головний герой повісті
М. В. Гоголя, козацький полковник, хоробрий воїн, батько Остапа і Андрія. Це дуже вольова людина, яка вірою і правдою захищає свою вітчизну і релігію. Відрізнявся суворою вдачею, незважаючи на свій похилий вік, був досить сильною людиною, фізично і морально. Для цього героя важливо бути захисником, воїном, вірним товаришем і патріотом. З дружиною, Тарас бачився рідко, десь два-три дні на рік. Можна сказати, що сім’я для нього на другому плані, але освіта та виховання синів, для Тараса були дуже важливими. Після приїзду синів із Києва, батько повіз їх в Запоріжжя, де вони пішли війною на поляків.
Цитата Тараса Бульби: «нет лучшей науки для молодого человека, как Запорожская Сечь».
В ході битви з поляками, молодший син Андрій, заради кохання, був здатний відректися від усіх.
Батькові ця новина не сподобалась, він не зміг пробачити синові слабкості, боягузтва і зради, тому власноруч вбив свого рідного сина Андрія, навіть не поховавши. А заради старшого сина, який був справжнім воїном, і сміливо боровся за батьківщину, батько готовий був на все. Але через деякий час Остап був взятий в полон і страчений у Варшаві.
Тарас був присутній на страті сина, але нічого не зміг вдіяти. В кінці повісті сказано, що військо польського гетьмана Миколи Полоцького наздогнало і Тараса. Великий козак та хоробрий воїн, був прив’язаний залізним ланцюгом до дерева і спалений.
Останні миті життя Тараса були сповнені неймовірним героїзмом, він не думав про болісну смерть, не відчував болю в палаючих ногах.
Безсумнівно, Тарас Бульба був героєм свого часу.
Відповідь:
Тара́с Бу́льба — вигаданий образ, головний герой повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба»; козацький ватажок, полковник Війська Запорозького.
Одружений. Батько Остапа і Андрія. Вбив свого молодшого сина Андрія з педагогічних мотивів, судячи з опису місцевості, в с. Слобода-Яришівська[джерело?]. Ненависник «ляхів» і «бусурманів». Захисник України від татарських навал та незаконних купецьких операцій на українській території. Оборонець козацького населення від пропольських олігархів українського походження. Учасник невдалої військової кампанії під Дубно на Волині. Через власну необачність спалений ворогами (це могло статися 1638 року під час повстання Гуні та Остряниці. Судячи з опису місцевості, який подає Гоголь, Тарас Бульба загинув поблизу замку у місті Жванець Хмельницької області.
Пояснення: