Предмет: Окружающий мир, автор: Аноним

Почему Скала умеет обточенные углы? Ответ нужен правильный! Дам 20б

Ответы

Автор ответа: eqh5y
1

Ответ: Тектонические плиты сминаю землю в результате появляются горы, по этому они острые. Например Эльбрус

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: kagitinadiana
Предмет: Қазақ тiлi, автор: aidarovaarzygul
Предмет: Українська мова, автор: ComandoRLore
Допоможіть будь ласка написати коротенький переказ цього твору, а також підібрати план до нього ✵ Напишіть стислий переказ тексту. Доберіть до нього заголовок. Мабуть, не знайдеться на земній кулі народу, який не знав у своїй історії явища еміграції. З різних причин і з різною метою залишають люди рідну землю і вирушають у чужі краї. Економічні і політичні проблеми, які на різних історичних етапах потрясали Україну, спричиняли добровільну або вимушену еміграцію багатьох українців за межі батьківщини. У результаті цих переміщень формування діаспори. Як соціальне явище, діаспора характерна для багатьох народів, серед них і для українців.

ad
За різними оцінками нині за Межами України проживає 11 - 20 млн. українців. Етнічні українські землі входили до складу різних держав: Російської імперії, Радянського Союзу, Австро-Угорської імперії, Польщі та інших. Цим пояснюється формування двох міграційних потоків і як наслідок двох діаспор — західної і східної.

Коли українці вперше прибули до Америки, багато хто з них вважав, що буде мати змогу заробити багато грошей і повернутися додому. Початок Другої світової війни вніс зміни у ці плани і багатьом довелося залишитися у новій для них країні. Процес пристосування, через який їм довелося пройти, був складним і часто болючим. Щоб вижити за будь-яких умов, вони засновували свої Церкви, відкривали школи, організації, а також культурні та освітні товариства. У боротьбі за пристосування до нової культури емігранти також послідовно зберігали вірність своїй рідній мові та культурі.

Одним з головних елементів у збереженні етнічності є мова, й українські американці зуміли розвинути як неформальний, так і формальний механізм для підтримання мовних навичок. Хоча найбільше важить тут мова родини. Майже 90 відсотків українських католицьких і православних церков здійснюють хоча б одну службу українською, а також церковно-слов’янською мовами. Це можна пояснити «напливом українських іммігрантів після 1945 р.», під час якого кількість україномовних у СІНА зросла більш як утричі за 20 років. Українська спільнота в такий спосіб здобула необхідні знання в галузі української історії, літератури, мови і культури.

У зв’язку зі збільшенням потоку еміграції постало питання про необхідність мати за кордоном українських учителів у нових місцях поселення. Ця проблема не могла бути так просто розв’язаною, бо вчителів, які могли навчити дітей української мови, літератури, історії, бракувало навіть на батьківщині. Важливу роль відіграли суспільні організації та читальні товариства, які організовували навчання та залучали до вивчення української мови. Важливе значення мас виховання дітей в українській діаспорі.

СІІІА належить до тих західних держав, де асиміляційні процеси відбуваються найбільш інтенсивно. За даними демографічних досліджень, 66% громадян українського походження не володіють мовою предків. Тільки 123,5 тис. осіб спілкуються українською мовою в сім’ях. Найбільша кількість українців, які опанували українську мову, живе в штаті Нью-Йорк — понад 52 тис. осіб (3 газети).