Классификация микроорганизмов
Срочно!!!!
Ответы
Ответ:
Всі мікроорганізми діляться на прокаріоти (клітини, які не мають диференційованого ядра) і еукаріоти(клітини з ядром в оболонці).
Класифікація прокаріотів проходить так: види об’єднані в роди, роди - в сімейства, сімейства - в порядки, порядки - в класи; класи - в відділи, відділи - в царства.
Мікроорганізми мають подвійну назву. Перше слово означає рід мікроорганізмів і пишеться з великої букви, друге вид і пишеться з маленької букви. Наприклад Bacillusanthracis(бацила сибірки).
В мікробіології використовують терміни “штам” і “клон”. Штам– це одна і таж культура, виділена із різних джерел або з одного джерела, але в різний час.
Клон– популяція бактеріальних клітин, що є потомством одної клітини.
Спірохети – це спірально зігнуті, рухливі мікроорганізми. Довжиною 5–500 мкм, ширина 0,2-0,75 мкм. Спірохети представляють собою цитоплазматичний циліндр з мембраною і клітинною сіткою. В цитоплазмі є нуклеїн, рибосоми, мезосоми. Рухаються в результаті хвильовидного скорочення цитоплазми клітини. Сапрофітні форми живуть у мулі, забруднених і стічних водах, часто трапляються у ротовій порожнині людини. Патогенні викликають у людей і тварин інфекційні хвороби (сифіліс, черевний тиф, лептоспіроз).
Мікобактерії – це дрібні мікроорганізми, які відрізняються надзвичайним поліморфізмом, який пояснюється відсутністю клітинної стінки. Вони бувають кулясті, серпоподібні, нитчасті і розгалужені.
Міцеліальні гриби – велика група мікроорганізмів, які розмножуються спорами і розвиваються у вигляді довгих розгалужень – гіфів, які в сукупності складають міцелій.
Розрізняють два шари міцелію – нижній, вростає в продукт, називається субстратним, виконує функцію всмоктування поживних речовин та верхній – повітряний – виконує функцію дихання.
Міцелій у більшості грибів білого кольору а спори у різних грибів мають різний колір:білий, жовтий, чорний, зелений.
У більшості грибів міцелій поділений поперечними перетинками на окремі клітини – септи т. б. септований(багатоклітинний) у інших без перетинок –несептований(одноклітинний).
Міцеліальні гриби розмножуються безстатевим (вегетативним), і статевим шляхом.
Безстатеверозмноження проходить простим поділом міцелію, оідіями і спорами. Підчас поділу клітина гриба, потрапивши у сприятливі умови, збільшується в розмірі, росте, формує міцелій. Оідії утворюються при розпаді повітряних гіфів. Гіфи, потрапивши в субстрат, починають рости утворюючи новий міцелій.
Екзоспори (зовнішні) утворюються на плодоносних гіфах (конідіях). Екзоспори (внутрішні) на спорангіях.
Объяснение: