Предмет: Литература, автор: sashapolyarush2006

Дайте пожалуйста словесное описание Остапа и Андрия.

Ответы

Автор ответа: ulo97ulo
1

Ответ:

Старший син гоголівського Тараса Бульби, Остап, характером дуже схожий на свого могутнього батька. Ще сидячи на шкільній лаві в київській бурсі, він загартував свій характер, спадщина, отримана від батька. З цієї суворої школи Остап виніс презирство до фізичного болю, і дух товариства, нелюбов до науки і пристрасть до вільного життя. Він тут виріс вільний, цілком готовий до життя і з'явився до рідного дому без всяких ніжних почуттів до батька, як до батька. Остап поважав в Тарасі Бульбі насамперед козака, доблесного «лицаря», і охоче пішов до нього «в науку». Запорізька Січ, з її звичаями і законами, а потім бурхливе життя швидко зробили з нього справжнього запорожця, який і битися вмів без страху, і померти без стогону. Як і його батько Тарас, Остап зі зневагою ставився до жінки, вона не потрібна була його юному, але вже суворому серцю. Типи Тараса Бульби і Остапа взяті Гоголем від образів героїв малоросійських «дум», пісень про доблесних захисників батьківщини і віри.

Объяснение:

Не такий у Гоголя брат Остапа, Андрій. Це - козак-романтик, герой любовних малоросійських пісень, який вміє приголубити жіноче серце, знайде багато ласкавих імен для милої дівчини ... Це Левко з «Травневої ночі», парубок Грицько з «Сорочинського ярмарку». Андрій - ніжна натура, відгукується на заклик матері, на любов жінки ... Але це натура пристрасна і сильна, яка може зважитися на багато що. Ще на шкільній лаві Андрій відрізнявся великою уявою і мрійливістю. До цькування товаришів він ставився, як поет, на досягнення якоїсь мети йому було дорого, а ті настрої, не хвилювали його. Коли Андрій бився з поляками, йому не були дорогі цілі сутичок, а сама битва, «поезія битви», її настрою ... Ось чому ідеали козацтва не могли глибоко оволодіти палкої, поетичною душею Андрія; ось чому, переможений новими «настроями», він легко перейшов на бік поляків ...

Образ Андрія дуже тонкий і складний для того козацького середовища, з якої виводить його Гоголь в «Тарасі Бульбі». Ось чому можна з повним правом сумніватися, правдивий цей образ в історичному відношенні.

Похожие вопросы