Предмет: Физика, автор: gopnik228nk

Гравітаційні явища.Реферат.Помогите.

Ответы

Автор ответа: limon4ik5534
1

Объяснение:

Під гравітаційним явищем розуміється переміщення гірських порід під впливом сили тяжіння з подальшим їх руйнуванням і накопиченням у вигляді пухких грубообломочних відкладень.

Гравітаційні явища різноманітні, і їх відмінність полягає в неоднаковою ролі сили тяжіння і води (аквальний фактор) в їх освіті. За цією ознакою на суші виділяють власне гравітаційні, гравітаційно-аквальних і аквальних-гравітаційні явища. У морях, річках і озерах гравітаційні явища носять назву гравітаційно-субаквальних.

До власне гравітаційним явищам відносять обвали, каменепади і снігові лавини. Вони відбуваються повністю під дією сили тяжіння, головним чином в горах з обривистими схилами. Описати обвали і лавини !! В результаті утворюються так зв. відвальні скупчення в формі витягнутих пагорбів з нерівною, горбистою поверхнею.

Обвали можуть відбуватися також в підземних порожнинах, утворюючи на земній поверхні різні провали, колодязі і воронкоподібні поглиблення.

Найбільшого поширення на земній поверхні мають гравітаційно-аквальних явища. До їх числа відносять зсуви, які притаманні гірським і рівнинним областям. На відміну від обвалів при зсувах відокремилася по тріщинах маса гірських порід не летить вниз і не падає, а ковзає по схилу. Зсуви розвиваються на будь-яких схилах гір, де існує переслаивание різних порід з глинистими. У рівнинній місцевості зсуви приурочені до узбережжя річок, озер і морів і характеризуються великою різноманітністю форм і масштабів прояву.

Оползневе тіло зазвичай рухається по глинистих породах, які представляють собою водоупорами для водоносного горизонту. Волога цього горизонту порушує зчеплення між складовими частинками вищерозміщених порід і глинистих фундаментом і тому сприяє розвитку зсувних процесів. Це тіло може мати різну форму і розміри.

До аквальний-гравітаційним явищам відносять ті, в утворенні яких основну роль відіграє вода. Це зсувні потоки, опливи і сіли, що спостерігаються в гірських районах. Їх утворення відбувається під час активної геологічної діяльності поверхневих і підземних вод, особливо при сніготаненні і зливових рідких опадах. Вода, потрапляючи в гірські породи, зменшує зчеплення між складовими їх частками і навіть зернами. В результаті породи набувають текучу консистенцію, вони розріджується і під дією сили тяжіння починають сповзати або навіть стікати вниз по схилу.

Четвертий тип гравітаційних явищ - гравітаційно-субаквальние- відбуваються на підводних схилах річок, озер і морів. Тут зсуви виникають в основному під дією сили тяжіння на відносно крутих схилах. Під впливом своєї маси підводний осадовий шар у вигляді мулистих утворень починає повзти. Цей процес посилюється масою обвалюються берегів, що створює додаткове навантаження на зсуватися тіло підводного схилу. Морські, озерні і річкові зсуви вивчені ще недостатньо, хоча практичне значення їх досліджень велике.


gopnik228nk: Спасибо
Похожие вопросы