Предмет: История, автор: prishepal9

Помогитe, пожалуйста. Внутрiшня i зовнiшня полiтика Ярослава Мудрого.

Ответы

Автор ответа: ivannxvna
0
Звістку про останню, переможну для Ярослава, битву проти печенігів, що ста­лася під мурами Києва, вміщено під 1036 p., однак сучасні історики відносять її до 1017 р. На честь перемоги Ярослав наказав закласти на місті битви величний храм -Софію Київську. Про Київ часів Ярослава Мудрого казали, що він був окрасою Русі й суперником самого Константинополя. Площа «міста Ярослава» порівняно з дитинцем за Володимира зросла в сім разів. Справжньою перли­ною давньоруської архітектури, найвеличнішою спорудою Києва часів Ярослава Мудрого став собор святої Софії. Це була велика, увінчана 13 банями кам'яна церква, оточена з трьох боків двома рядами відкритих галерей. Із заходу до со­бору було прибудовано дві башти з широ­кими гвинтовими сходами на церковні хори. Та ще більше, ніж зовнішня грандіозність, приголомшувало внутрішнє оздоблення храму. Найбільш вражали настінні зобра­ження - фрески та мозаїки, з-поміж яких багато було присвячено засновникові хра­му - князеві Ярославу Мудрому.


Ярослав Мудрий всіляко сприяв утвер­дженню й поширенню в руських землях християнського віровчення. Він не лише опікувався будівництвом церков, а й під­тримував авторитетом князівської влади ще не міцну церковну організацію.

Щоб за­безпечити потребу руських церков у книгах, Ярослав створив у Києві при Софійському соборі скрипторій-майстернюдля пере­писування книжок. Згодом такі майстерні постали і в інших містах Русі. У Софії Київській діяла також школа перекладачів і переписувачів.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: SitkinaA01
Предмет: География, автор: помогиитеее1