ДАЮ КАЖДОМУ 50 БАЛЛОВ
СРОЧНО
як принцип гуманізму відображається в законодавстві ? відповідь аргументуйте !!!!
Ответы
Ответ:
Приинцип гуманіізму – основоположний принцип права, який визнає саму цінність людини, її гідність, право на щастя, виявлення своїх здібностей. Його застосування є критерієм прогресивності соціальних інститутів.Цей правовий принцип має в своїй основі соціально-етичний зміст, що полягає в ідеї гуманізму.На міжнародному рівні даний принцип встановлений Міжнародним пактом про громадянські і політичні права стосовно особам, позбавленим волі (п. 1 ст. 20), і Конвенцією СНД про права та основні свободи людини (п. 4 ст. 5). Однак непрямим чином він простежується в багатьох нормах про вищу цінність і захисту інтересів людини, її прав і свобод, про людську гідність, заборону принижень і тортур та ін., Що містяться в більшості основоположних документів міжнародного права глобального, міжрегіонального та регіонального рівня.
Закономірно, що в багатьох країнах, включаючи і Росію, даний принцип, хоча і в дещо перефразований формі, відноситься до числа конституційних . По суті, навіть саме конституційне визначення Російської Федерації як соціальної держави, політика якої спрямована па створення умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток людини (п. 1 ст. 7 Конституції РФ), свідчить про ключову роль принципу гуманізму в усіх сферах життя Російської держави і суспільства. Відзначимо, що в багатьох випадках формулювання конституційної норми з'єднує його з іншими спорідненими йому принципами: принципом рівності, принципом гарантованості визнання, дотримання і захисту прав і свобод людини, принципом включення в правову систему загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, принципом безпосередності дії прав і свобод людини і ін.
Безумовно, в такому гуманістичної за самою своєю природою сфері суспільного життя, якою є сфера соціального забезпечення, цей принцип займає одне з ключових положень. Право соціального забезпечення в цілому спочатку побудовано на принципі гуманності, бо всі його норми спрямовані саме на підвищення добробуту кожної людини, забезпечення йому гідного існування. Російське соціально-забезпечувальне законодавство використовує цей принцип для встановлення принципових засад функціонування різних інститутів соціального забезпечення.