Предмет: Биология, автор: Maria197720

Як визначити вік риби

Ответы

Автор ответа: olenkka19
18

Ответ:

Щоб правильно визначити вік риби, а також і те, що сталося з нею за цей час, потрібно вміти розуміти принцип наростання річних кілець.

Якщо дуже уважно до них придивитися, то можна помітити поетапне розташування кілець: широкі світлі відтінкі змінюють вузькі і темні. Широке колечко вказує на той факт, що в цей період риба активно збільшувалась у розмірах і розвивалася. Цей період випадає на весну, літо і початок осені.

Формування темного кільця вузької форми випадає на той час, коли вона проживала в холодному водоймі і практично без їжі. У деяких видів зимові кільця практично не помітні. Це вказує на те, що риба перебувала в некомфортних умовах і без їжі.

Щороку життя залишає свою мітку на лусці або рибной кісточці. Спочатку лусочка має вигляд прозорої плоскої пластинки. Через рік під нею з’являється друга, більша розміром. Її зовнішній край заходить за край першої пластини. На наступний рік утворюється третя і т.д.

Як визначити вік риби?

Для визначення віку по лусці вам знадобиться лупа (з 8- або 20-кратним збільшенням) або, ще краще, бинокуляр. Луску або отоліт перед оглядом слід ретельно очистити скальпелем від слизу, бруду і всього, що заважає розглянути річні малюнки. Якщо матеріал особливо брудний, то його доведеться покласти в слабкий розчин нашатирного спирту, а після цього протерти і висушити.

Найкраще від кожної риби взяти по 10-15 лусочок з середини тіла, під спинним плавцем і над бічною лінією. З бічної лінії луску брати не слід. Луска повинна бути правильної форми, без дефектів. Визначення віку у риб дещо нагадує визначення віку у великих дерев (дивляться на спил і рахують річні кільця). У риб цими річними кільцями є так звані зони росту. Це кільця кісткової речовини, які формуються в міру того, як риба росте. Річні кільця на лусці чітко видно, а на отолітах або зрізах кісток знаходяться ущільнення кісткового речовині. Ті, що утворилися влітку, щільні, що утворилися взимку прозорі.

Дивлячись в лупу, можна назвати тільки приблизний вік риби. Використовуючи бинокуляр або мікроскоп, вдається більш уважно вивчити луску (або отоліти з кістками). Перераховуєте річні кільця і отримуєте кількість прожитих рибою років, потім дивітесь на прозорі вставки між кільцями, які допоможуть визначити, скільки реально прожила риба - 3 роки або 3+ (плюс означає приріст останнього сезону).

Таким чином, якщо риба спіймана взимку або навесні, її вік відображений цілими числами (риба буде називатися «годовик», «дворічкою» і тд.), а якщо вона виловлена влітку або восени, то вік її зі знаком -i- і називається вона цьоголітка , двулітка тощо.

Дуже легко визначається вік у щук, харіуса, оселедця і безлічі інших видів. Чим тонше і довше рибні лусочки, тим легше визначається вік.

Дуже складно буває уточнити вік таких риб, як окунь, минь, вугор. В цьому випадку, для дослідження беруться плоскі кістки. Якщо раптом попався осетер, то для виявлення віку потрібно взяти найбільші промені плавця зі спини.

Після цього, виконати поперечний розріз в найширшому місці і провести шліфовку до повної прозорості. На плавці виступлять річні кільця. Далі проводиться огляд, як у випадку з лускою. Таким же чином визначається вік і у сома.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kolosovavlada2016
Предмет: Математика, автор: inashvili04