Предмет: Химия,
автор: diana4245
Дано:m(Fe)=11,2 г. Найти:m(Cu)=?. Решение: Cuso⁴+Fe—Feso⁴+Cu
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь
1моль. 1моль
CuSO4+Fe—FeSO4+Cu
0,2моль. 0,2моль
n(Fe)=n(Cu)=m(Fe)/M(Fe)= 11,2г/56г/моль=0,2моль
Ответ:0,2моль
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: varavkina
Предмет: Химия,
автор: dasha58216
Предмет: История,
автор: sasabelf29
Предмет: Математика,
автор: Ученица987654321