Предмет: Українська мова, автор: Sisksnw

Даю 60 баллов.Підкресліть головні і другорядні члени речення, надпишіть над кожним словом частину мови. Зобразіть подане речення схематично. Дайте загальну характеристику синтаксичній конструкції.Над водою хмарою нависли біло-сірі чайки,які то жалібно скиглять,а то й вигукують щось,ніби по-людському;часто припадають до води, наче бджоли до квіток ,стараються схопити хоч сяку-таку поживу на льоту ,але їхні старання зводяться нанівець ,бо вони ніяк не встигають-вода надто прудка.

Ответы

Автор ответа: krehovadara
1

Ответ:

(Коли), [ ], (як)

Дві стрілочки від квадратних дужок. Питання коли? як? відповідно.

Речення складне, складнопідрядне і обставинними часу та порівняння. Неоднорідна підрядність.

Коли(обставина) за Омеляном (додаток) зачинилися (присудок) двері(підмет), мати (підмет) підійшла(присудок) до доньки (додаток), припала (присудок) до (додаток) її (означення) грудей (долаток), як колись у дитинстві (обставина) донька (підмет) припадала (присудок) до неї (додаток).

Речення складається із трьох частин.

1. Мати підійшла до доньки, припала до її грудей. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, ускладнене однорідними присудками.

2. Коли за Омеляном зачинилися двері. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.

3. Як колись у дитинстві донька припадала до неї. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.


krehovadara: Коли за Омеляном зачинилися двері, мати підійшла до доньки, припала до її грудей, як колись у дитинстві донька припадала до неї.
Похожие вопросы