Предмет: Українська мова, автор: upustovit1

ПОМОГИТЕ ПЛИЗ.
Запишіть речення. Поставте розділові знаки. (1б.) Підкресліть головні і другорядні члени речення. Намалюйте схему. (3б.) Надпишіть частини мови. (3 б.) Дайте загальну характеристику конструкції і її компонентам як простим реченням. (3б.) Коли за Омеляном зачинилися двері мати підійшла до доньки припала до її грудей як колись у дитинстві донька припадала до неї (М.Стельмах).

Ответы

Автор ответа: ruslana2014040oz0jr7
17

Коли за Омеляном зачинилися двері, мати підійшла до доньки, припала до її грудей, як колись у дитинстві донька припадала до неї.

(Коли), [ ], (як)

Дві стрілочки від квадратних дужок. Питання коли? як? відповідно.

Речення складне, складнопідрядне і обставинними часу та порівняння. Неоднорідна підрядність.

Коли(обставина) за Омеляном (додаток) зачинилися (присудок) двері(підмет), мати (підмет) підійшла(присудок) до доньки (додаток), припала (присудок) до (додаток) її (означення) грудей (долаток), як колись у дитинстві (обставина) донька (підмет) припадала (присудок) до неї (додаток).

Речення складається із трьох частин.

1. Мати підійшла до доньки, припала до її грудей. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, ускладнене однорідними присудками.

2. Коли за Омеляном зачинилися двері. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.

3. Як колись у дитинстві донька припадала до неї. Речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: tatanavozdaeva5
Предмет: Математика, автор: meskoviktoria995