Предмет: Биология, автор: 7annastar7

помогите пожалуйста !!! спостереження за явищами природы

Приложения:

Ответы

Автор ответа: igorvv
0
Спостерігаючи за явищами природи, люди склали народний календар, який передавався з покоління в покоління. Ще за часів Київської Русі відомості про найпомітніші події в природі потрапляли до літописів. Понад сто років тому в Україні почали спостерігати за погодою на спеціальних постах.
За погодою можна спостерігати за допомогою приладів і без них. Спостереження допомагають передбачити зміни погоди на найближчий час.
Для постійних спостережень необхідно вести календар погоди. У календарі потрібно відзначати всі зміни погоди, що відбувалися упродовж дня. Щоб перевірити правильність своїх записів та визначень, можна послухати радіо, подивитись телепередачі або стежити за газетами, що вміщують "овідомлення про погоду.

Описують погоду дня за таким планом:
1. Температура повітря. її вимірюють термометром. Вважають, що перший термометр винайшов італійський вчений Галілей. Стоградусна шкала введена значно пізніше і названа іменем шведського фізика Цельсія, який і запропонував її. Температуру повітря визначають у затінку. Тому термометри вміщують у спеціальних будках на висоті 2 м від землі.
2. Тиск повітря. Його вимірюють барометром. Цей прилад винайшов у 17 ст. італієць Торрічеллі. Місце знаходження барометра суттєво не впливає на його показники. І тому його можна розмістити навіть у класній кімнаті.
3. Сила і напрям вітру. Спостереження за напрямом і силою вітру проводять за допомогою навколишніх предметів (дерев, прапорців, диму) або флюгера. Перші флюгери потрапили до Європи з Далекого Сходу ще задовго до нашої ери.
4. Опади. Без приладів можна спостерігати за опадами, розрізняючи дощ, сніг, зливу тощо, а також записувати час їхнього випадання. Кількість опадів вимірюють опадоміром. Це спеціальне металеве відро, яке встановлюють під відкритим небом на стовпі висотою 2 м.
5. Хмарність. Ці спостереження можна робити без приладів, на око, визначаючи, яка частина неба захмарена.
6. Інші погодні явища. Туман, росу, грозу, веселку, блискавку, грім та інші явища спостерігають без приладів упродовж доби. Цікаві явища записують у щоденник: о котрій годині явище відбувалося, його особливості.

Цікаво досліджувати розвиток рослин і життя тварин. Обери декілька дерев та кущів біля школи і свого будинку. Простеж, коли починають бубнявіти бруньки, коли з'являються і перші листочки, розпускається перша квіточка, коли достигають плоди і з'являється насіння.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sodievsodibek912
Предмет: История, автор: lizavolkova590