Предмет: Химия, автор: kosmos6374

Срочно даю 53 бали !!!!!!!!!!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: olhim
1

Ответ:

70%

Объяснение:

Напишемо реакції взаємодії металів з кислотою

Fe + 2HCl = FeCl₂ + H₂

Mg + 2HCl = MgCl₂ + H₂

Нехай кількість речовини водню у першій реакції (а вона рівна і кількості речовини заліза) дорівнює х моль, тоді кількість речовини водню в другій реакції (а тут вона рівна кількості магнію) дорівнює 0.5 - х моль. Тоді

m(Fe) +m(Mg) = M(Fe) * n(Fe) + M(Mg) * n(Mg) = 56x + 24(0.5 - x) = 20

Звідси х = 0.25 моль

Рахуємо масову частку заліза у вихідній суміші

\mathrm{w(Fe) = \dfrac{M(Fe) \cdot n(Fe)}{m_{tot}} = \dfrac{56 \cdot 0.25}{20} = \bf{0.7 = 70\%}}

Похожие вопросы
Предмет: Французский язык, автор: nikol77743