Предмет: Химия,
автор: sashato32
Суміш амоніаку та азоту має густину за гелієм, що становить 6. Обчисліть
А) об'ємну частку азоту (%) у суміші
Б) масову частку амоніаку (%) в суміші.
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
А) φ(N₂) = 7/11 ≈ 0.6364 = 63.64%
Б) w(NH₃) = 17/66 ≈ 0.2576 = 25.76%
Объяснение:
Найперше рахуємо молярну масу суміші
Нехай об'ємна частка азоту дорівнює х, тоді об'ємна частка амоніаку буде 1 - х. Рахуємо об'ємну частку азоту підклавши всі дані в наступну формулу
Якщо об'ємна частка азоту 7/11, то об'ємна частка амоніаку 4/11
Відношення 4 об'ємів амоніаку до 11 об'ємів суміші фактично відповідає відношенню 4 молей амоніаку до 11 молей суміші (дане відношення справедливе тільки для газів). Звідси можемо порахувати масову частку амоніаку
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: MrGeralt
Предмет: История,
автор: beranika2020
Предмет: Математика,
автор: Simbachca
Предмет: Химия,
автор: сабин3
Предмет: Математика,
автор: Аноним