Предмет: Химия, автор: luba1304

на кальцій карбонат масою 40 г подіяли надлишком пропанової кислоти.Який об'єм газу виділився?
Химия 9 класс​

Ответы

Автор ответа: svetka1574
8

Ответ:

8,96 л

Объяснение:

                                         40 г                                               Х л

 2CH3-CH2-COOH    + CaCO3 = (CH3-CH2-COO)2Ca + CO2 + H2O

                                  n=1 моль                                           n=1 моль

                                М = 100 г/моль                                V = 22,4 л/моль

                                m=100 г                                             V = 22,4 л

40 г  СаСО3    -   Х л  СО2

100 г СаСО3    -  22,4 л СО2

V(CO2) = 40 * 22,4 / 100 =8,96 л

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: aproldsh