Предмет: Химия,
автор: profesor420
До натрію гідроксиду додали 300 г розчину оцтової кислоти з масовою часткою її 30% . Яка маса солі утворилася при цьому та яку кількість натрій гідроксиду було використано?
Ответы
Автор ответа:
16
Ответ:
дано
m(ppa CH3COOH) = 300g
W(CH3COOH) = 30%
-------------------------
m(NaOH)-?
m(CH3COONa)-?
m(CH3COOH) = 300*30% / 100% = 90 g
CH3COOH+NaOH-->CH3COONa+H2O
M(CH3COOH) = 60 g/mol
n(CH3COOH) = m/M = 90 / 60 = 1.5 mol
n(CH3COOH) = n(NaOH) = n(CH3COONa) = 1.5 mol
M(NaOH) = 40 g/mol
m(NaOH) = n*M = 1,5 * 40 = 60 g
M(CH3COONa) = 82 g/mol
m(CH3COONa) =n*M = 1.5 * 82 = 123 g
ответ123 г
Объяснение:
izabella9:
ДОБРЫЙ ДЕНЬ
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: viktoria27062011
Предмет: Химия,
автор: 7katenow7
Предмет: Геометрия,
автор: DarthMaxou6260
Предмет: Литература,
автор: 1043928
Предмет: Математика,
автор: сева70