Предмет: Химия,
автор: nikachika365
Розчином хлоридної кислоти масою 100 г,що містить 36,5% HCI,обробили зразок кальцинованої соди масою 66,25 г.Обчисли масову частку домішок у кальцинованій соді.
Ответы
Автор ответа:
2
Розв'язок:
36.5 г 66,25 г
2HCl + Na2CO3 = 2NaCl + CO2 + H2O
73 г 106 г
n(HCl) = 36.5/73 = 0.5 (моль)
n(Na2CO3) = 66.25 / 106 = 0.625 (моль)
0,125 моль у надлишку натрій карбонату
m(Na2CO3) = 0.5*106 = 53 (г)
w(домішок) = (66,25-53)/66,25 = 0,2 або 20 %
Відповідь: 20%
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: gfudghfjv
Предмет: Алгебра,
автор: nikitadanilov541
Предмет: Физика,
автор: iSOlkhovyk
Предмет: Литература,
автор: mashenka1211
Предмет: Математика,
автор: ледок