40б. только пожалуйста,нормальные ответы.. буду рада
Ответы
1. Повсталий народ
2. Дві сюжетні лінії
1) Гонта в Умані
2) Червоний бенкет
3. Головний герой твору – повсталий народ. "Гайдамаки" – поема полум'яного, грізного народного гніву, породженого соціальною і національною кривдою. Вони нещадні й непримиренні у своєму всенародному визвольному пориві.
Ярема постає як типовий образ повстанця-гайдамаки, учасника всенародної війни проти польсько-шляхетського панування, у ньому втілені кращі риси народного характеру. Він сповнений ненависті, лютого гніву до ворогів і прагне помститися їм за всі кривди.
Залiзняк змальовується як цiлiсна особистiсть, що живе лише однiєю метою, проте це не заважає йому спiвчувати простим людям (наприклад Яремi) i взагалi бути близьким до них, за що гайдамаки називають його "батьком". Вiн вмiє не лише битися, а й вчасно пiдбадьорити гайдамакiв, пiдтримати їхнiй бойовий дух.
Суворими барвами змальовано Івана Гонту. Головна його риса – почуття обов'язку перед народом, відданість його інтересам. Автор навмисне підкреслює його винятковість, навіть перебільшує риси його характеру – мужність, незалежність, силу волі.
Основа образу Оксани народнопісенна, тому вона – "зоря", "ясочка", "серцем грибка". Її карі очі, як зіроньки, сяють, у неї "білі рученята", "чорні брови". Проте Оксана ще красивіша духовно: читачеві імпонує її глибоке кохання до Яреми, вірність у почуттях, турбота про хворого батька, солідарність із повсталими.
4. У поемі Т. Шевченка "Гамалія"
5. Рання творчість 1841р.
6. Романтична література часто звертається до героїчних часів національної історії. Отак і в поемі Шевченка "Гайдамаки" змальовано образ волелюбних героїв, мужніх народних повстанців. Щоб загострити емоційний та сюжетний стан, Шевченко використовує романтичні прийоми: напружений сюжет, загострення конфлікту між особистим і загальним — Ярема Галайда б'ється разом з гайдамаками, визволяє свою наречену, але не може лишитися з нею, бо битва триває.