як людина може використовувати мутації?
Ответы
Корисні мутації
Генетика з цього приводу говорить наступне. Мутація – це псування генів, а від генів в нашому організмі залежить все. І його розвиток, і робота всіх органів, і витривалість. Погані гени – погане здоров’я. Проте вчені – генетики вже давно відкрили, що деякі мутації можуть приносити живому організму несподівану користь. Наприклад, існує мутація, при якій у цвілевих грибів підвищується рівень вироблення антибіотиків, і, отже, вони краще протистоять патогенним бактеріям. Відомий у Швеції яскраво -зелений мутант ячменю набагато жизнеспособнее нормальних рослин. У людей, що живуть в « малярійних » районах, мутація, яка призводить до зміни форми червоних клітин крові, знижує ймовірність захворювання. За корисні мутації вхопилися в двадцятому столітті дарвіністи, вважаючи, що вони є потужним аргументом на користь теорії природного відбору.
Так-то воно так, але мутація, яка б вона не була, це все-таки мутація, тобто порушення генотипу.
Радянський учений – » прислужник імперіалізму »
Даною проблемою генетики зайнявся геніальний радянський вчений Володимир Павлович Ефроімсон ( 1908-1989 ). Він вивчав зв’язки між різними вродженими патологіями людей і надзвичайно високим рівнем творчої, інтелектуальної активності, рідкісної працездатністю і цілеспрямованістю. Обробивши величезна кількість історичної, генеалогічної, медичної інформації, вчений дійшов до неминучого висновку: геніями народжуються. Саме гени, і ніщо інше, грали вирішальну роль у формуванні дуже багатьох великих людей минулого. Середа, історичний момент, виховання – все це лише знижувало або підвищувало ймовірність реалізації генія.
З кінця сорокових і аж до початку шістдесятих років генетика в СРСР вважалася наукою антирадянської, її називали » реакційними підступами вейсманістів – морганістів » і « служницею імперіалізму». Зрозуміло чому. Про яку рівність між людьми і народами може йти мова, якщо все визначається спадковістю ? Рівність виключно в правах радянських вождів ніяк не влаштовувало. Занадто мало. Бажано побільше : у потребах, в здібностях. Знову ж сільське господарство. Радянські пшениця і кукурудза просто зобов’язані були рости там, де їм наказувала партія. А тут генетики шмагають прикру нісенітницю про спадковість. «Що це ви все про листочки, квіточки і колючки розмовляєте, замість того щоб урожай піднімати “, – запитав якось Сталін Миколи Івановича Вавілова. Подальша трагічна доля вченого відома.
Володимиру Павловичу Ефроімсона в ті роки пощастило. Він залишився живий. Йому довелося пройти через два арешту, заслання в казахстанський табір, відсторонення від наукової роботи на багато років. Лише в середині шістдесятих років він зміг повернутися до генетичних досліджень. Володимир Павлович отримав ступінь доктора наук (через п’ятнадцять років після фактичного захисту ! ) І став завідувачем відділом генетики в Московському НДІ психіатрії МОЗ РРФСР. Однак в 1975 році Ефроімсон покинув інститут в знак протесту проти використання психіатричних лікарень як в’язниць для дисидентів. Рукопис його монографії « Геніальність і генетика » була депонована в 1982 році. Широка публіка змогла познайомитися з цією книгою тільки в 1998 році, тобто через дев’ять років після смерті вченого. Саме в цій книзі Ефроімсон говорить про спадкових факторах підвищеної інтелектуальної активності людини.