Предмет: Химия, автор: maksshekera2

Розрахувати об'емну частку СО і СО2 якщо відносна густина її за повітрям 1,131

Ответы

Автор ответа: informatikschop22sei
0

D(пов)=1,131

φ газів СО, СО2

DХ(газов. суміші) =М(газ.сум)/М(Х)

звідси знаходимо

М(сер.газ.сум)= D (газов. суміші)*М(пов)=1,131*29=32,799 г/моль

Знаходимо об’ємні частки газів (φ газів) по формулі  

М (сер. газов. суміші) = М(со)*φ(со) + М(со2)* φ (со2) .  

Позначаємо  через х-долю СО, тоді (1-х) буде доля СО2

і складаємо вираз

32,799=28х+(1-х)44; 11,201= 16х      

х=0,7( доля СО 70%, доля СО2 30%)


Похожие вопросы