Предмет: География, автор: 728278282

Охарактеризуйте проблеми і перспективи іноземних інвестицій у національну економіку України.

Ответы

Автор ответа: Ancolumbinus
3

138. Міжнародні інвестиції. Проблеми та перспективи залучення інвестицій в економіку України

Важливу роль у посиленні інтернаціоналізації господарського життя та взаємозалежності між країнами відіграє експорт капіталу.

Вивіз капіталу – це експорт вартості у грошовій або товарній формі з однієї країни у іншу. Вивіз капіталу здійснюється у двох основних функціональних формах: підприємницькій та позиковій. Специфічною функціональною формою вивозу капіталу стала міжнародна науково-технічна допомога.

Експортування підприємницького капіталу означає його вкладення, інвестування в промислові, сільськогосподарські та інші підприємства за кордоном шляхом нового будівництва або купівлі існуючих підприємства, придбання акцій. Підприємницькі вкладення поділяються на прямі інвестицій, коли експортер є повним власником підприємства або володіє контрольним пакетом акцій тощо, і портфельні інвестиції, коли придбані експортером акції іноземного підприємства не забезпечують повного контролю над ними.

Позичковий капітал експортується у вигляді коротко- чи довгострокових кредитів урядам або підприємцям інших країн, вкладання грошей на банківські та інші рахунки фінансових організацій за кордоном тощо.

Експорт капіталу приносить його власникам доход у вигляді промислового чи торгівельного прибутку, відсотка, дивіденду – залежно від форми вкладання. Капітал в підприємницькій формі (підприємницький капітал) приносить його власнику доход переважно у вигляді прибутку, а капітал у позичковій формі (позичковий капітал) – у вигляді відсотка по вкладах, позичках і кредитах.

Прямі іноземні інвестиції спрямовуються, як правило, у галузі, де можна недорого виготовляти конкурентоспроможні у міжнародному масштабі товари на експорт. Тим самим вони стимулюють інтеграцію в систему міжнародного поділу праці. Іноземні інвестиції сприяють не тільки збереженню існуючих і створенню нових робочих місць, але і утвердженню ринкових відносин.

Україна має ряд умов, що робить її досить привабливою для іноземних інвесторів. Це є великий потенційний ринок й високий рівень освіти і кваліфікації, сприятлива кваліфікаційна структура робочої сили, зручне географічне положення в центрі Європи, і низький рівень заробітної плати. Не зовсім виправдалися чекання щодо напряму інвестування. Передбачалося, що основним мотивом будуть експортні шанси, що відкриваються можливістю виготовлення чи переробки товарів з більш низькими витратами через дешевину місцевих ресурсів, головним чином, робочої сили. Виявилося, що переважав інший мотив – доступ на місцеві ринки, і іноземні інвестиції спрямувалися туди, де забезпечувалися великі обсяги збуту. Такий ситуації сприяв ряд причин, що створювали перешкоду на шляху припливу іноземних інвестицій. Серед них однією з найважливіших є відсутність економічної і політичної стабільності, і багато інших причин, що створили в країні несприятливий інвестиційний клімат і непривабливий імідж щодо умов інве


Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: rozm14624
Предмет: Қазақ тiлi, автор: lol84960
2-мәтін
2019 жылғы 9 шілдеде «Су ресурстары-Маркетинг» ЖШС-гін су шаруашылығы қызметкерлері күнімен ҚР Ин Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі Қ. Өскенбаев құттықтады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және Инфрақұрылымдық
Даму Министрлігі
мадақтау
«Су ресурстары -Маркетинг» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шымкент қаласының экономикасын өркендетудегі, өндіріс саласындағы жақсы жетістіктерді , бағалы бастамаларды, тағылымды тәжірибелерді,
индустриалды - инновациялық бағыттағы барлық технологияларды қолдап,
оларды жүзеге асырудағы және де Халықаралық стандарттарға сай қала тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамтамасыз етудегі жоғары жетістіктері үшін марапатталады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және Инфрақұрылымдық
даму бірінші вице - министрі
Қ.А.Өскенбаев
Нұр-Сұлтан, 2019 жыл
1-мәтін
2-мәтін
Такырыптары
Мазмұны не туралы?
Ұксастықтары
Айырмашылықтары
2. Әр мәтіндерден негізгі және қосымша, детальді ақпараттарды (кем дегенде l-еуден) табыңыз. Неліктен бұл ақпарат негізгі (қосымша, детальді) ақпарат болып табылады? Себебін көрсетіңіз.
Негізгі акпарат
Қосымша ақпарат
Детальді ақпарат
1-мәтін 2-мәтін Себебі
Жазылым
Төменде берілген екі тақырыптың бірін таңдап, құттықтау құрастырып жазыңыз.
1) Досыңыз қандай да спорт түрінен республикалық деңгейдегі жарысқа қатысып, бас жүлдені жеңіг алды. Досыңызды осы қуанышымен жазбаша құттықтаңыз.
2) Наурыз - Ұлыс меркесі. Барша қазақстандықтарды төл мерекемізбен құттықтаңыз. (10)
Помогите плз​