Предмет: Литература, автор: lenaklimko1987

чого навчає нас поема Миколи Вороного Евшан зілля

Ответы

Автор ответа: yrakostyuk20091
45

"Євшан-зілля" — це поетична інтерпретація легенди про юного половця, якого взяв полон Володимир Мономах. Життя хлопчика в чужині було розкішним: він ні в чому не знав відмови, жив у достатку. Все було б гаразд, але на Батьківщині половця залишився батько, що дуже тужив за сином і хотів повернути рідну дитину, бо батьківська любов найсильніша и світі. І от гудець іде до Києва за юним паном. Усі спроби були марними — половець став русичем. Ні колискові, ні звитяжні пісні, ні батькові страждання не зачепили жодної душевної струнки, але статки диво: почувши запах євшан-зілля, хлопець мов прокинувся з довгого сну. Із запахами в людини пов'язані найгостріші спогади. Ось і дук привільного, широкого, безкрайого степу повернув юнака в дитинство, коли він був ще зовсім маленьким, бігав по ньому, а євшан-зілля наповнювало цей степ терпким, солодким, духмяним ароматом свободи. І душа перевернулася... гаряча половецька кров зажадали свободи, волі, свого власного дому, свого степу, батьківщини, просторів, життєдайної волі, що манить, несе, п'янить, дарує щастя.

Микола Вороний хотів сказати, що обов'язок кожної людини — це любов до своєї країни, свого отчого дому, своєї батьківщини. Ось і половецький юнак обрав рідний край, ніякі подарунки, ніяке розкішне життя не замінить рідного краю. Йому ми можемо пробачити, він був захоплений в полон, а що сказати про людей, які кидають рідну землю, шукають кращого, простішого життя, не дуже переймаючись долею своєї землі, продають її за "13 сребреників Юди".

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: armenuhihakobyan90
Назовите инфинитивы глаголов движения использованных в нём Объясните значение приставок в глаголах движения. Когда я приехал в Москву я не знала ни одного русского слова.но я хорошо понял человека который подошёл ко мне в аэропорт и сказал паспорт я подумал что русский язык похож на английский нужно только очень сильно произносить звук \р\.Я решил изучать этот язык .Первым делом Я пошёл в магазин и купил учебник русского языка. Я прочитал и выучил всё что там было написано.Я прошёл через лес русской грамматике Запомни её многочисленные правила и ещё более многочисленные исключения. Потом я ходил по городу и спрашивал всех Где находится Как пройти и как доехать до и люди хорошо понимали меня.И я думал что неплохо знаю русский язык как бы друг встретил фразу Пётр вышел из дома и пошёл налево дошёл до площади прошёл через неё нашёл в магазин вышел из него пошел прямо обошёл площадь Подошёл к театру но не вышел в него отошёл от театра прошёл парк а потом пошёл дождь и они пошли дальше вместе.. Когда я прочитал эту фразу Я понял что иногда не самого хорошего говорит по-русски .
Предмет: Математика, автор: гаджиева5