Причини бельгійської революції
Ответы
не підтвердили адресу електронної пошти. Ми не можемо повідомити вам про відповіді на Ваші запитання. Підтвердіть адресу електронної пошти та отримайте одноразово 10 балів.
Школьные Знания.com
Яке у тебе питання?
lusikoleg21
5 - 9 классыИстория 5+3 б
Причина бельгійської революції
Реклама
Відзначити порушення! Vpscum 19.11.2017
Відповіді та пояснення
AnastasiyaKresova
AnastasiyaKresova Новичок
події 1830, в результаті яких Бельгія відділилася від Сполученого Королівства Нідерландів, ставши суверенною державою.
Сполучене Королівство Нідерландів виникло в 1815 в результаті угод, досягнутих на Віденському конгресі. Південна частина держави була франкомовною, католицькою, на відміну від протестантської північної частини, де розмовляли фламандською мовою. Франкомовне католицьке населення вважало правління короля Віллема Iдеспотичним.
25 серпня 1830 року в Брюсселі почалися заворушення, бунтарі почали грабувати крамниці. До них долучилися театрали, які щойно вийшли з театру Монне після прослуховування опери «Німа з Потріці» Даніеля Обера. В наступні дні заворушення поширилося всім краєм. Заколотники захоплювали фабрики й руйнували машини. Король Віллем увів у провінцію війська, які відновили відносний порядок, але бунт продовжувався. Його очолили радикали, які стали вимагати відділення. Поступово нідерландська армія була витіснена з Брюсселя, почасти внаслідок масового дезертирства бельгійських рекрутів. Генеральні штати Брюсселя проголосували за відділення від Сполученого Королівства Нідерландів і проголосили незалежність.
3 листопада 1830 відбулося зібрання Національного конгресу Бельгії. Віллем I вирішив утриматися від подальших військових дій, і звернувся до великих держав із закликом розсудити ситуацію. Лондонська конференція великих європейських держав 1839 року постановила визнати незалежність Бельгії, прийнявши своїм документом Лондонський договір 1839 року. Ще до цього, в 1831, королем бельгійців був проголошений Леопольд I. Віллем I зробив запізнілу спробу знову підкорити собі Бельгію, але Десятиденна кампанія зазнала невдачі, внаслідок втручання французьких військ.
Під час революції, у 1830, було скасовано закон 1823 року, яким нідерландська мова проголошувалася єдиною державною на всій території Сполученого Королівства Нідерландів