Предмет: География, автор: Getez

Геологічний вік Бразильського плоскогр'я

Ответы

Автор ответа: viki8900
1

Брази́льське нагі́р'я або Бразильське плоскогір'я (порт. Planalto Brasileiro) — обширний географічний регіон, що вкриває більшу частину сходу, півдня та центру Бразилії, між 3 і 30° південної широти. За площею Бразильське нагір'я становить майже половину території країни, або приблизно 4 млн км². Крім того, переважна більшість населення країни (більш ніж 95 %) живе на цьому нагір'ї або на вузький прибережній смузі безпосередньо поруч з ним. Висота 200—2000 м, вища точка — гора Бандейра, 2884 м над рівнем моря.

Бразильське нагір'я складене докембрійськими кристалічними породами, які на сході і заході виходять на поверхню (східний і західний бразильські щити), а на решті території вкриті морськими вулканічними і уламковими породами палеозою та мезозою. Багато геологічних формацій регіону складені стародавними базальтовими потоками лави. Проте, час активної геофізичної діяльності давно минув, зараз ніякої сейсмічної або вулканічної активності немає. Ерозія також зіграла велику частину у формуванні нагір'я, сформувавши значну кількість осадкових порід та сгадивши гори. Східний та південно-східний краї Бразильського нагір'я, розчленований скидами і ерозією, круто обривається до океану та має вигляд глибових гір («сьєрри»); в центральній і північно-східній частині — переважають столові плато («шапади»). Надра Бразильського нагір'я багаті на родовища залізної та марганцевої руди, бокситів, золота, алмазів, гірського кришталю, берилу, цирконію, торію, урану тощо.

Бразильські нагір'я також відоме великою біорізноманітністю, яка знайдена там, в межах нього існує кілька різних біомів, різні кліматичні умови, багато видів ґрунтів, і тисячі видів тварин та рослин.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: milengrag
Предмет: Русский язык, автор: Lxheaven
Помогите плз

Спишите текст, вставьте пропущенные буквы, пропущенные знаки препинания, там, где необходимо.(3 красных строки)


Жаркий безоблачный день. Лучи со.нца пр.бивают.ся сквозь густые р.стения. От станц.и тянется бе.крайняя д.рога. Она удаляет.ся в лес. На каждом ш.гу бе.страшно.о путника этой дремучей чащ.бы подстер.гает опас.ность.

Но вот зар.сли пройдены. Можно ра.пол.жит.ся на отдых. Путник дост.ёт туш.нку кусок ц.плёнка ц.трусовые и ест с аппетитом. На д.ревьях звонко п.щёлкивают птиц.. В ближайш.х кустах м.лькнул п.л.сатый бок страшного зверя. Путник хватает.ся за руж.ё но зверь уш.л сквозь р.стительность.

Усталый путник выходит на п.ляну л.жит.ся в тр.ву и внимательно слушает каждый ш.рох и ш.пот. Разнообразные бабоч.ки и жуч.ки л.тают вокруг хл.потливые пч.лы зал.тают в чашеч.ки цв.тов. Сер.це останавливает.ся от восторга.


2. Выполните грамматическое задание к тексту (каждое задание с новой строки!):


А) Сделать синтаксический разбор 10 предложения. Выписываем предложение с новой строки

(подчеркиваем члены предложения, подписываем части речи, даем характеристику предложению);

Б) Сделать морфологический разбор слов: безоблачный, на деревьях, чашечки, залетают;

В) Сделать фонетический разбор слова «деревья».
дам 15 балов
Предмет: Математика, автор: Есения3333