Предмет: Химия,
автор: Luba20032
Який об’єм повітря (н. у.) потрібний для спалювання 10 л пентану, що має густину 0,626 г/см3 ? Прийміть об’ємну частку кисню в по вітрі за 20 %.
Ответы
Автор ответа:
5
Рівняння реакції:
C5H12 + 8O2 = 5CO2 + 6H2O
M (C5H12) = 72 г/моль
72 г (C5H12) реагує з 8•22,4 л (O2)
0,626•10^4 г (C5H12) реагують з V л (O2)
V (O2) = 0,626•10^4 • 8•22,4/72 = 15580 л
15580 л (O2) — 20 %
V л (повітря) — 100 %
V (повітря) = 15580•100/20 = 77902 л
Відповідь: 77902 л.
C5H12 + 8O2 = 5CO2 + 6H2O
M (C5H12) = 72 г/моль
72 г (C5H12) реагує з 8•22,4 л (O2)
0,626•10^4 г (C5H12) реагують з V л (O2)
V (O2) = 0,626•10^4 • 8•22,4/72 = 15580 л
15580 л (O2) — 20 %
V л (повітря) — 100 %
V (повітря) = 15580•100/20 = 77902 л
Відповідь: 77902 л.
Похожие вопросы
Предмет: Информатика,
автор: zajkov06
Предмет: Русский язык,
автор: slawakorotkow
Предмет: Українська мова,
автор: yulia12312398
Предмет: Физика,
автор: ajm
Предмет: Математика,
автор: romka550i