Предмет: Химия, автор: vikuskaloft

на 3 валентний елемент, масою 10,8 г подіяли сульфатною кислотою.Виділився газ об'ємом 13,44 л. Який це метал?

Ответы

Автор ответа: fomenkinho
3

Дано

m(Me) = 10.8 г

V(H2) = 13.44 л = 13.44 дм3

Решение

2Me + 3H2SO4 = Me2(SO4)3 + 3H2

n(H2) = V(H2) / Vm = 13.44 / 22.4 = 0.6 моль

n(Me) = (2/3)n(H2) = 0.4 моль

Ar(Me) = m(Me) / n(Me) = 10.8 / 0.4 = 27

Me - алюминий

Ответ: алюминий

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: нур34