Предмет: Химия, автор: Аноним

В раствор, содержащий 10 г гидроксида натрия,пришили раствор,содержащий 10 г азотной кислоты. Какова реакция полученного раствора: кислая,щелочная или нейтральная?

Ответы

Автор ответа: serezhaKovalev2004
2

Нейтральная. Т.к HNO3- сильная кислота, NaOH сильное основание

А по правилу : Сильная кислота+ Сильное основание = Нейтральная среда

Автор ответа: nakoneshnaya
1
NaOH - щелочная
Азотная кислота - кислая
Получится раствор нейтральным

pH=-lg[H+]
pOH=-lg[OH-]
pH+pOH=14
Это всегда. Соответственно из этих формул следует, что концентрация водорода в первом растворе 10^(-2), а во втором концентрация OH 10^(-13).
HNO3 = H+ + NO3-
C*-x x x (В концентрациях, где С* - изначальная концентрация)

константа равновесия К = [H+]*[NO3-]/[HNO3]= x^2/C*-x Поскольку кислота сильная, то она является сильным электролитом, то есть полностью распадается на ионы в растворе. отсюда x=C*.

Во втором случае основание так же является сильным. Отсюда x=C* Всё аналогично.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: faerf5816
Предмет: Українська література, автор: uraganfeel
<<ПІДКОВА>>
Тести 1. Якого кольору снігу не було у вірші «Підкова»? А Зелений; Б рожевий; В фіалковий; Г білий. 2. Хто з персонажів твору загубив чарівну підкову? А Дід Мороз; Б роззяви; В маленька дівчинка; Г пасажир літака. 3. Що зробили роззяви, коли побачили підкову? А Закрили роти; Б полягали спати; В зійшлися і роззявили роти; Г розійшлись. 4. Як дівчинка хотіла транспортувати підкову до Лапландії? А На санчатах; Б в чемодані; В літаком; Г поштою. 5. Чи змінився колір снігу наприкінці вірша? А Став різнокольоровим; Б став золотим, як підкова;В став темнимпритемним; Г став звичайним. 6. Описуючи гнома, який епітет використовує авторка? А Раритетний; Б буфетний; В посудний; Г пилючний7. З ким із рідні оповідача був знайомий гном? А З братом та сестрою; Б з батьком; В з дідом та мамою; Г з бабусею. 8. Улюблений напій гнома: А кава; Б чай; В молоко; Г какао. 9. Хто є подругою гнома? А Маркіза з фарфору; Б буфетна міль; В цвіркуниха; Г метелик. 10. Чого не робить гном, коли клопочеться у буфеті? А Бурмоче; Б співає; В зітхає; Г шарудить. 11. Стара музикальна скринька — це місце, де гном: А їсть; Б працює; В спить; Г постійно знаходиться. 12. Довгими зимовими ночами гном: А нашіптує дітям казки; Б ходить у гості до подруги; В вчиться чемних манер; Г золотить на свята сервізи.

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! :/​
Предмет: Алгебра, автор: egorneonilin