Предмет: Химия,
автор: sostog
Визначте масу осаду що утворився при додаванні кальцій хлориду до 212 г 10%-го розчину натрій карбонату.
Ответы
Автор ответа:
1
Дано
m = 212 г
w(Na2CO3) = 10% = 0.1
Решение
m(Na2CO3) = mw(Na2CO3) = 212 * 0.1 = 21.2 г
n(Na2CO3) = m(Na2CO3) / M(Na2CO3) = 21.2 / (2 * 23 + 12 + 3 * 16) = 21.2 / 106 = 0.2 моль
CaCl2 + Na2CO3 = 2NaCl + CaCO3
n(CaCO3) = n(Na2CO3) = 0.2 моль
m(CaCO3) = n(CaCO3)M(CaCO3) = 0.2 * (40 + 12 + 3 * 16) = 0.2 * 100 = 20 г
Ответ: 20 г
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: vlad181049
Предмет: Биология,
автор: lotinadiana
Предмет: Физика,
автор: azarenkovalerij62
Предмет: История,
автор: laralina1
Предмет: Биология,
автор: егоркарина