Предмет: Химия,
автор: marinaborovinska88
Порошок ферум (ІІ) оксиду масою 7,65г з масовою часткою домішок 5% розчинили у нітратній кислоті масою 13,6г. Яка маса утвореного ферум (ІІ) нітрату?
Ответы
Автор ответа:
2
Дано
m = 7.65 г
w(примесей) = 5% = 0.05
Решение
w(FeO) = 1 - 0.05 = 0.95
m(FeO) = mw(FeO) = 7.65 * 0.95 = 7.2675 г
n(FeO) = m(FeO) / M(FeO) = 7.2675 / (56 + 16) = 7.2675 / 72 = 0.1 моль
FeO + 2HNO3 = Fe(NO3)2 + H2O
n(Fe(NO3)2) = n(FeO) = 0.1 моль
m(Fe(NO3)2) = n(Fe(NO3)2)M(Fe(NO3)2) = 0.1 * (56 + 2 * 14 + 6 * 16) = 0.1 * 180 = 18 г
Ответ: 18 г
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: Loshok626171718
Предмет: Русский язык,
автор: nurgalievalilij83
Предмет: Русский язык,
автор: 400000rub
Предмет: Математика,
автор: Райдочка
Предмет: Математика,
автор: Kotya6251