Чому з віком вміст води в організмі зменшується? Як це позначається на життєвих функціях організму людини ? Чому в клітинах більша частка припадає на вільну воду
Ответы
З віком кількість води в організмі зменшується. Одна з теорій старіння пов'язує цей процес із зміною властивостей тканин, зменшенням їх здатності утримувати воду. Протягом усього життя людину частка води коливається: у дитячому віці – близько 90 %, а в літньому – всього 65 %.
Кількість води в організмі залежить від статі, віку і пов'язаного з ними співвідношення м'язової і жирової тканини. Так як в м'язовій тканині більше води, ніж в жировій, а в організмі у чоловіків міститься більше м'язової тканини, ніж у жінок похилого віку, то і води в тілі чоловіків теж буде більше. Цією ж обставиною пояснюється і меншу кількість води в людині більш старшого віку, коли м'язова тканина розвинена гірше.
За результатами досліджень виявлено, що люди похилого та старечого віку вживають рідини значно менше, ніж люди середнього та молодого віку, суттєво впливає як на соматичний стан, так і на розумові здібності людини.
Між кількістю споживаної і виділюваної рідини у здорової людини існує суворе рівновагу. Споживання рідини більшою мірою визначається температурою навколишнього середовища, умовами та характером праці, а також конституцією людини. При виведенні рідини з організму найбільш важливу роль відіграють нирки, шкіра і легені. Людина щодня втрачає в середньому до 2,5 л рідини з сечею, калом, потом, видихуваним повітрям.
Не секрет, що в кожному віці є свої фізіологічні особливості, так і відносини з водою після багатьох років активного трудового життя, у людей навчених досвідом дещо інші. Вода – це основа життя на нашій планеті, вона бере участь у всіх процесах організму, підлаштовуючись спочатку під потрібні новонародженого, потім під потреби зрілої людини, у часи третього віку, роль рідини різко зростає, так як організм літніх людей більш ранимий і гірше, ніж у молодості може справлятися зі зневодненням.