Предмет: Химия, автор: Настасья678

на 10г цинку, який містить 3% неметалічних домішок, що не реагують з кислотами, подіяли надлишком хлоридної кислоти. Який обєм водню виділивсь внаслідок реакції?

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
0
m'(Zn)= 10 r
ω(дом) = 3% або 0,03
+HCl
Знайти:
V(H2)-?

m(Zn)= 10 г-10 г*0,03 = 9,7 г
M(Zn) = 65 г/моль
n(Zn) = m/M = 9,7 г/65 г/моль = 0,149 моль
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
З рівняння слідує,що n(H2)=n(Zn) = 0,149 моль
V(H2) = n*Vm = 0,149 моль*22,4 л/моль = 3,342 л
Відповідь: 3,342 л
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: Jamaika0101