Срочно!!! Як жила родина Роальда Дала?
Ответы
Роальд Дал, 1951Народження13 вересня 1916 Llandaff[d], Кардіфф[d], Уельс, Сполучене Королівство[1] або Landaff[d], Ґрафтон, Нью-Гемпшир, США[2]Смерть23 листопада 1990(74 роки) Оксфорд, Оксфордшир, Англія, Велика Британія[3]
лейкозМієлодиспластичний синдромПохованнярозгорнутиAltona[d] : НаціональністьНорвежціГромадянство Велика БританіяAlma materRepton School[d] і The Cathedral School, Llandaff[d]Мова творіванглійськаРід діяльностіпрозаїкЖанрлітература жахів, містика, фентезіMagnum opus:Денні, чемпіон світу[d]ДружинаПатріція НілДітиLucy Dahl[d], Tessa Dahl[d]і Ophelia Dahl[d]Нагороди та преміїПремія Едгара Алана ПоСрібний стилос[d]Всесвітня премія фентезі: «За заслуги перед жанром»Golden Paintbrush[d][4]Prijs van de Nederlandse Kinderjury[d]Prijs van de Nederlandse Kinderjury[d]Prijs van de Nederlandse Kinderjury[d]FacebookroalddahlСайт: roalddahl.com Офіційний сайт Роальда Дала Роальд Дал на Вікісховищі
Роальд Дал (англ. Roald Dahl; 13 вересня 1916 — 23 листопада 1990) — валлійський письменник норвезького походження, автор романів, повістей, новел та оповідань, написаних як для дорослих, так і для дітей, зокрема казково-фантастичних творів та творів у жанрі фантастики жахів. Лауреат численних премій, військовий герой. Його найвідомішими творами є: «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «Докори» та «ВДВ (Великий Дружній Велетень)». За сюжетами його книжок знято культові кінофільми Willy Wonka & the Chocolate Factory у 1971 (рімейк «Чарлі і шоколадна фабрика» у 2005), та анімаційний Незрівнянний містер Фокс, «Ґремліни», та ще декілька.
Зміст [сховати] 1Біографія1.1Дитинство і юність1.2Друга Світова Війна1.2.1Життя після війни1.3Смерть і вшанування2Творчий доробок3Переклади українською4Цитати5Екранізація творів6Благодійність7Див. також8Примітки8.1Література8.2ПосиланняБіографія[ред. • ред. код]Дитинство і юність[ред. • ред. код]Роальд Дал народився у Лландаффі, Кардіфф, (Уельс) 13 вересня 1916 року в сім'ї норвежців Гаральда Дала та Софії Магдалини Дал (дівоче прізвище Гесселберґ). Сім'я Далів переїхала з Норвегії у 1880 році, після чого оселилася у Кардіффі.
Роальда назвали на честь Роальда Амундсена, дослідника Північного Полюса. Національного героя Норвегії. Норвезькою Роальд Дал спілкувався вдома, зі своїми батьками та сестрами. Роальда охрестили у Норвезькій Церкві міста Кардіфф, яку відвідували його батьки.
У 1920 році, коли Роальду було 4, від апендициту померла його семилітня сестра Астрі. Через місяць, у віці 57 років, помер його батько від пневмонії. Матір Роальда вирішила не повертатися у Норвегію до родичів, а переїхати в Англію. Цим вона виконала волю покійного чоловіка, який хотів, щоб діти навчалися в Англії.
Роальд навчався у декількох школах, а також у пансіоні для хлопчиків Святого Петра. Однак там йому не подобалося. Він не бачився з ріднею, тому писав додому щодня. Згодом Роальд навчається у Школі Рептон у містечку Дербішир. Згодом він напише новелу «Хлопець», де прототипом до вигаданого персонажу Джефрі Фішера був його друг із цієї школи на ім'я Майкл. Він згодом стає Архієпископом Кентерберійським. Через цю посаду друга Роальд згодом скаже: «Ось чому я маю такі сумніви на рахунок релігії і Бога взагалі».
колишня кондитерська місіс Пратчетт в Лландаффі, КардіффДал був дуже високим(його зріст був 1.98 м). Також він був чудовим спортсменом, навіть був капітаном шкільної команди. Грав у футбольній команді. Згодом він захопився фотографією. Через деякий час він почав працювати на шоколадній фабриці, що і послужило йому прототипом у написанні повісті «Чарлі і шоколадна фабрика» Закінчивши навчання у школі, Роальд вирішив не вступати в університет. Натомість, у 1934 році він пішов працювати в компанію «Шелл» (Shell- мушля). В 20 років він поїхав у Танзанію.