Предмет: Химия, автор: MisterVoprosman

визначте об'єм водню який виділиться при взаємодії етанолу масою 2.3г з натрієм

Ответы

Автор ответа: Alexei78
10
дано
m(C2H5OH) = 2.3 g
-----------------------------
V(H2)-?

2C2H5OH+2Na-->2C2H5ONa+H2
M(C2H5OH) = 46 g/mol
n(C2H5OH) = m/M = 2.3 / 46 = 0.05 mol
2n(C2H5OH) = n(H2)
n(H2) = 0.05 / 2 = 0.025 mol
V(H2) = n*Vm = 0.025 * 22.4 = 0.56 L
ответ 0.56 л
Похожие вопросы