Занепадання патріархальної родини на прикладі тев'є молочник
ДАЮ 70 БАЛОВ
СРОЧНООО
Твір
Ответы
«Тев’є-молочник» – повість Шолом-Алейхема. У повісті дев’ять своєрідних новел-монологів. Письменник повертався до неї протягом двадцяти років: перша новела вперше опублікована в 1894 р, заключна в 1914 р.
Тев’є-молочник, або, як він називає себе в «листі» до автора (новела перша «Аз недостойний»), «пан Тевл, молочний єврей», – людина кінця XIX – початку XX століття. Життєрадісний, сильний, завзятий трудівник, який звик у поті чола заробляти хліб свій.
Уявлення Тев’є про життя глибоко патріархальні. Життя посилає йому одне випробування за іншим. Все нове вривається в його будинок через дочок, чиї погляди на життя рішуче відрізняються від поглядів батька. Дочки чинять інакше, ніж робили батьки і діди: поривають зі старим, йдуть назустріч новому. Вир нового життя часом просто незрозумілий, лякає. Тев’є, проте, знаходить в собі достатньо сил якщо не зрозуміти, то, принаймні, інстинктивно прийняти те, що відбувається на його очах.
«Тев’є-молочник» Шолом-Алейхема – повість соціальна, її образотворчий, художній ряд – трагікомічний. Трагікомізм, в свою чергу, виникає з особливостей сприйняття автором навколишньої дійсності, з специфіки його таланту.
КОРОТКИЙ :
Єврей-молочник важко працює, мріючи про багатство і благополуччя. Він часто цитує святе письмо і тлумачить вислови, підкреслюючи тим самим, що вони не відповідають дійсного життя.