Предмет: История, автор: vo1ter

Правове становище різних груп населення в Римській Республцs

Ответы

Автор ответа: iko09
1

Основним соціальним поділом у Римі був поділ на вільних і рабів. Єдність вільних громадян Риму (квіритів) деякий час підтримувалася існуванням їх колективної (державної) власності на землю і рабів, які належали державі. Однак з часом колективна власність на землю ставала дедалі більш фіктивною, суспільний земельний фонд переходив до окремих власників, поки нарешті аграрний закон 111 р. до н. е. не ліквідував його, остаточно утвердивши приватну власність на землю.

Вільні у Римі розпалися на дві соціально-класові групи: за­можну верхівку рабовласників (землевласників, торговців) і дрібних виробників (землеробів і ремісників), що становили більшість суспільства. До останніх примикала міська біднота. З огляду на те, що рабство спершу мало патріархальний характер, боротьба між великими рабовласниками і дрібними виробниками, які найчастіше самі обробляли землю і працювали в майстернях, тривалий час становила основний зміст історії Римської республіки. Пізніше на перший план виступає протиріччя між рабами і рабовласниками.

Правове становище особи у Римі характеризувалося трьома статусами — свободи, громадянства, сім'ї. Лише особа, яка мала усі ці статуси, була повністю правоздатною. У публічному праві це означало мати право брати участь у народних зборах і обіймати державні посади. У приватному праві це давало право укладати римський шлюб і брати участь в майнових правовідносинах.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ai7205801
Выберите прописную или строчную букву в написаниях. Проверьте по словарю, правы ли вы. Расставьте, если надо, кавычки.
1. Во время (Ч,ч)етвертого (К,к)рестового (П,п)охода был разграблен Константинополь.


2. На (П,п)арижской (Н,н)еделе (В,в)ысокой (М,м)оды первыми показ проводят члены (А,а)ссоциации (П,п)арижских (К,к)утюрье.


3. На выборах в члены (М,м)еждународного (О,о)лимпийского (К,к)омитета от России победил известный спортсмен, чемпион ХХII-х (О,о)лимпийских (И,и)гр и других (М,м)еждународных турниров.


4. После окончания (Ф,ф)акультета (Ж,ж)урналистики (И,и)нститута (М,м)еждународных (О,о)тношений его приняли на работу в (И,и)нформационно-(А,а)налитическое (У,у)правление (А,а)ппарата (С,с)овета (Ф,ф)едерации (Р,р)оссийской (Ф,ф)едерации.


5. В (Д,д)ень (М,м)илиции руководство (В,в)ысшей (Ш,ш)колы (М,м)илиции проводит (Д,д)ень (В,в)стречи (В,в)ыпускников.


6. Фантастический фильм повествовал о происходящем в (М,м)езозойскую (Э,э)ру: в первой серии состоялось открытие (Д,д)ворца (Б,б)ракосочетаний, а в последней прошел конкурс (Е,е)вровидение (-?) 10000 до нашей эры.


7. Модным праздником сегодня становится (Д,д)ень (С,с)вятого (В,в)алентина, но и (Д,д)ень (З,з)ащитника (О,о)течества и (М,м)еждународный (Ж,ж)енский (Д,д)ень люди не прочь отметить, хотя период (С,с)оветской (В,в)ласти традиций встречи их не создал. Зато всем известно, что на (К,к)рещение купаются в проруби, а на (М,м)асленицу едят блины.


8. В (Э,э)рмитаже, (Л,л)увре и (М,м)адридском музее (П,п)радо есть залы, посвященные творчеству художников (В,в)озрождения.


9. В годы (В,в)торой (М,м)ировой войны получили признание действия 1-го/((П,п)ервого) (У,у)краинского (Ф,ф)ронта и 2-ого/((В,в)торого) (Б,б)елорусского (Ф,ф)ронта.


10. В 1943 году состоялась (Т,т)егеранская (К,к)онференция – (В,в)стреча (Г,г)лав государств (А,а)нтифашистской (К,к)оалиции. От (С,с)оюза (С,с)оветских (С,с)оциалистических (Р,р)еспублик на ней присутствовал (Г,г)енералиссимус (С,с)оветского (С,с)оюза И.В.Сталин.
Пожалуйста на помощь