Предмет: Литература, автор: kuprinovich

Напишите, пожалуйста Краткий цитатный план по рассказу Парадокс Очерк Королевич для 8 класса. Краткий пожалуйста!!!

Ответы

Автор ответа: AdidasVitebsk
3
 «Человек создан для счастья, как птица для полета» . Эта фраза действительно стала, как ее и называет 3., афоризмом, причем особенно расхожим в советское время. Но это, подчеркивал 3., не только афоризм, но и «парадокс» . «Человек создан для счастья, только счастье не всегда создано для него» , — говорит он позднее. Короленко, не раз показывавший болезни и человеческие увечья (вплоть до повести «Без языка» , где положение человека в чужой стране придает понятию немоты философское звучание) , подчеркивает парадокс 3. не только для более острого изображения взаимоотношений между людьми (растерянное высокомерие доктора Дударова и достоинство 3.) и не из педагогических целей, но ради утверждения центральной идеи всего своего творчества: «Жизнь.. . кажется мне проявлением общего великого закона, главные основные черты которо- го — добро и счастье. ..Общий закон жизни есть стремление к счастию и все более широкое его осуществление» . Именно врожденное несчастье 3. помогло ему выразить эту свою заветную мысль с особой убедительностью. 
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: ty4ygjt
Переписати, розставляючи пропущені розділові знаки. Позначити в реченнях пунктограму “кома між частинами складнопідрядного речення” (поставити розділові знаки відповідно о засвоєних правил).

І все росте в душі моїй надія що доля усміхнеться ще мені. (М.Зеров.) Як праведних багато народ радіє. Як лихі панують народ стогне. Де волів немає там порожні ясла. Де бики сильні там урожай великий. (З Біблії.) Не так вже далеко до тої гори, куди все життя ми йшли. (Т.Севернюк.) Поки хоч один заряджений мушкет залишився в лицарських руках не програна ще воля. (Р.Іваничук.) Тепер на Вкраїні усе так перевернулось переплуталось і перемішалось що навпростець нікуди не проїдеш. (П.Куліш.) Де плуг пройшов там тирса не росте. Де зорано там не гніздиться стрепет. (М.Рильський.) Все не те коли нема любові. (Д.Павличко.) Невесело на світі жить коли нема кого любить. (Т.Шевченко.) Якого б хліба у житті не їв смачніша дома спечена хлібина. (К.Лесьєв-Лесь.) Хто нічого не мав той не відає остраху втрати. Хто нікого не грів той і сам не пізнає тепла. (Т.Севернюк.) Вогонь не загаса бо ти пильнуєш жар. (Г.Кирпа.) Крихка надія на добро у світі де править словоблуд і гаманець. (Т.Севернюк.) Допоки в серці жевріє надія живе людина думає і діє. (К.Лесьєв-Лесь.) Широка дорога чи стежка терниста я йду за тобою крізь шум падолиста. (Г.Кривда.) Коли міняються епохи не можеш ти незмінним буть. (В.Сосюра.) Талан не птах що прилітає зненацька. (Нар.творч.) І серце б’ється наче птиця якій ніколи не злетіть. (В.Черепков.) Коли плаче людина можна витримати. Коли плаче худоба не витримує серце. (М.Стельмах.) Прекрасна мить коли людина людина птицею стає! (В.Сосюра.) І певен я що правда візьме гору. (М.Зеров.) Дай Боже довше витись стежці де люди з правдою ідуть. (В.Черепков.) Брехня жене у нетрі непролазні де повзають гидкі отруйні плазні. (Д.Павличко.) Де Почайна шуміла лиш струмок між горбами тулиться. (Л.Забашта.) Не мовчи коли гордо пишаючись велегласно брехня гомонить. (І.Франко.) Діла твої тоді нетлінні коли в душі нема іржі. (В.Грінчак.) Розчарування це та сокира що часто обтинає людині крила. (А.Шевченко.) А коли зарегоче негода о, тоді не кепкуй із води... (Д.Фальківський.)