Предмет: Українська література, автор: denishr06

Розповідь про образне бачення світу

Ответы

Автор ответа: Lol596555
3
Джерелом художньої образності є оточуючий світ, який освоюється в різних формах, що нарощує рівень його людськості. Поряд з мистецтвом чи не найпотужнішим способом такого олюднення виступає наука. їх співставлення має давню традицію, що сформувалась на ґрунті порівняння їх пізнавальних можливостей. Між полюсами їх ототожнення і протиставлення окреслились різні підходи.

Перш ніж було з'ясовано, що пізнання в мистецтві не є виключно формою здобування знань, а специфічність художніх і наукових пізнавальних засобів свідчить про їх самодостатність, питання вирішувалось "технологічно" - через порівняння гносеологічних моделей: "почуття - образ" / "думка - поняття", суб'єктивність / об'єктивність, емоційна насиченість / емоційна нейтральність, особистісна позначеність продукту / знеособленість отриманого результату тощо. Сьогодні воно трансформовано у проблему художнього мислення, що вивчається естетикою як процес формування особливої - образної - картини світу. Головна її специфіка полягає в тому, що збагнутий смисл обов'язково позначений відношенням до нього. Виражаючись через переживання, це відношення спрямовує людину на певний шлях взаємодії із сущим та на його перетворення.
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: aleksejrybalko98
III варіант Завдання 1. У трьох пробірках без написів містяться розчини солей ферум(II) хлориду, ферум(ІІІ) нітрату й алюміній хлориду. Дослідіть за допомогою якіс- реакцій на катіони кожну з цих речовин. Опишіть спостереження. Складіть рівняння реакцій. Зробіть висновок. них Завдання 2. Доведіть, що видана вам сіль є ферум(ІІІ) сульфатом. Завдання 3. Добудьте за допомогою реакції обміну натрій силікат і барій хло- рид і доведіть наявність силікат-аніонів і катіонів Барію. IV варіант Завдання 1. У чотирьох пробірках без написів містяться розчини солей цинк хлориду та ферум(ІІІ) хлориду, алюміній сульфату й амоній сульфату. Дослідіть за допомогою якісних реакцій на катіони кожну з цих речовин. Опишіть спосте- реження. Складіть рівняння реакцій. Зробіть висновок. Завдання 2. Доведіть, що видана вам сіль є барій хлоридом. . Завдання 3. Добудьте за допомогою реакції обміну барій(ІІ) хлорид, ферум(III) хлорид та амоній сульфат. Доведіть експериментально наявність у добутих речовинах катіонів Барію, Ферум(3+) та амонію. Оформте результати досліджень у зошиті для практичних робіт. Зробіть висновок про те, яких практичних умінь ви набули в процесі вико нання практичної роботи.​
Предмет: История, автор: Liza8335