Предмет: Українська мова, автор: AlyaTrachenko

Традиції і обряди на Масляну

Ответы

Автор ответа: vivat2004
0
Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря.

Тиждень перед Масляною називали «всеїдним», оскільки протягом цього часу церковний статут дозволяв їсти скромні продукти.

У народній свідомості Масляна сприймалась як найкращий у році час, який асоціювався із ситістю й веселощами.

Кожен день Масниці має своє значення і на кожен день припадають якісь певні події. Увесь тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масляна і Широка Масляна. Вузька Масляна — перші три дні: понеділок, вівторок і середа, а Широка Масляна — це останні чотири дні: четвер, п'ятниця, субота та неділя. У старі часи перші три дні селяни ще займалися господарськими роботами, а з четверга працювати заборонялося, тому що починалася Широка Масляна.

Понеділок — Зустріч

В цей день починали пекти млинці, а найперший спечений млинець обов'язково віддавали жебраку, щоб той згадав душі покійних родичів і дорогих людей. Люди запрошували рідних і знайомих у гості на млинці, а свекор зі свекрухою вранці відправляли невістку на день до батька й матері, щоб увечері самим прийти до сватів у гості.

У перший день Масляної з соломи, старого одягу та інших підручних матеріалів споруджувалося опудало великої товстої баби, яке насаджували на кіл і ставили на головній площі міста або села.

Автор ответа: GarryBatar
0
Масниця - стародавнє, багатьма улюблене свято, коли зима поступається місцем весні. Масляну в 2015 році святкую в період з 16 по 22 лютого. У давнину більшість обрядів на масницю дотримувалися для того, що допомогти весни здолати підступну зиму - саме тому організовувалися масові народні гуляння на Масляну. Свято приурочується до оживання стародавнього бога Ярило, який протегував сонцю і благородію. Саме після масляного тижня вважалося, що Ярило воскресав і дарував людям тепло, сонячне світло і хороший урожай у майбутньому.Святкування Масляної неможливо без млинців. Зазвичай їх печуть з тіста з додаванням молока або кефіру, можливе формування млинчиків з різними начинками: сиром, овочами, грибами і, навіть всупереч Великого Посту, з м'ясом. Млинці, як традиція на Масляну, символізують сонце своєї круглою формою і золотистим кольором. Вважалося, що чим більше спекти млинців, тим більше сонця і тепла буде навесні і влітку.

Святкування Масляної зазвичай характеризується масовими народними гуляннями, які супроводжувалися низкою ритуальних дій. Так, в пошані був коло як символ сонця. На дерев'яне колесо вішалися різнокольорові стрічки і люди розгулювали з ним по селі. За ще однією версією, дерев'яне колесо підпалювалося і котилося по селу. Традиції Масниці в Україні не обходилися без хороводів, вважалося так, хто погано веселиться під час масляного тижня, того будуть переслідувати невдачі до наступного року.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: 100Джиана100000